UWAGA !

W dniach 31.07. - 04 08. 2020r. sekretariat czynny w godzinach: 8.00 - 15.00.

Drodzy Ósmoklasiści/Drodzy Rodzice!
Przypominamy najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym:
1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Możliwe jest:
a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
albo:
b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA.

Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpień 2020r,

Matura międzynarodowa

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie is a candidate school for the International Baccalaureate (IB) Diploma Programme and pursuing authorization as an IB World School.

IB World Schools share a common philosophy—a commitment to improve the teaching and learning of a diverse and inclusive community of students by delivering challenging, high quality programmes of international education that share a powerful vision.

Only schools authorized by the International Baccalaureate can offer any of its four academic programmes: the Primary Years Programme (PYP), the Middle Years Programme (MYP), the Diploma Programme or the Career-related Programme (CP). Candidate status gives no guarantee that authorization will be granted.

For further information about the IB and its programmes, visit www.ibo.org

The Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu inspires its students to become independent, critical and creative thinkers, who embrace the deep meaning of respect, responsibility and care for individuals, societies, nations, cultures and the natural environment.

To this end the school teaches an engaging, bilingual curriculum, which is created by the school's own teachers in collaboration with local universities, the prestigious Creative Schools Society, the Association of Innovative Schools, the school's student body as well as the community of parents and local entrepreneurs.

LO3 OPOLEWe believe that sports, volunteering, extracurricular activities, international exchanges, fieldwork and other forms of experiential education, are a key catalyst to our curriculum for a healthier and more peaceful world of academically-informed, responsible and caring individuals. It is through these activities, that students take everything that they learn in school to the wider world.

Wychować człowieka mądrego to zasadniczy cel naszej placówki dydaktycznej.

W związku z powyższą myślą Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III Opolu inspiruje swoich uczniów do bycia kreatywnym i niezależnym myślicielem wśród społeczności uczniowskiej. Nasi uczniowie to jednostki wyróżniające się krytycznym myśleniem , poszanowaniem zasad etycznych , odpowiedzialni za drugiego człowieka , lokalne społeczności , narody oraz środowisko naturalne . Aby osiągnąć ten cel , szkoła naucza według bardzo zaangażowanego, dwujęzycznego programu nauczania, stworzonego przez grono nauczycieli we współpracy z miejscowym uniwersytetem, prestiżowym Towarzystwem Szkół Twórczych, Stowarzyszeniem Szkół Innowacyjnych, samorządem uczniowskim, radą rodziców oraz lokalnymi przedsiębiorcami.

LO3 OPOLEWierzymy, że sport, wolontariat, zajęcia pozalekcyjne, wymiany międzynarodowe, prace badawcze w terenie i inne formy empirycznej edukacji są kluczowym katalizatorem naszego programu dla zdrowszego, spokojnego świata naukowo myślących, odpowiedzialnych i opiekuńczych jednostek. Poprzez te działania uczniowie przenoszą wiedzę zdobytą w szkole do świata zewnętrznego.

Pobierz plik