Dzisiaj jest czwartek, 21 wrzesień 2017r,

Ogólnopolski Ranking Szkół

Rok szkolny - 2016/2017

Spotkanie najlepszych szkół Opola z Prezydentem Miasta

1 lutego 2017 w Ratuszu Pan Prezydent Arkadiusz Wiśniewski, Wiceprezydent Maciej Wujec, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola Irena Koszyk wraz z opolskim Wicekuratorem Oświaty Arturem Zapałą – przyjęli na specjalnym spotkaniu delegacje najlepszych w tegorocznym Rankingu Perspektyw 2017 liceów i techników naszego miasta.
Wyróżnione szkoły – dwa licea i trzy technika – znalazły się wśród najlepszych szkół w Polsce, poświadczając wysoki poziom kształcenia (wyniki egzaminów maturalnych) i prowadzenie efektywnej edukacji uczniów uzdolnionych (tytuły laureatów olimpiad przedmiotowych).

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2017

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie NAJLEPSZYM w „Liceum” w Opolu i województwie opolskim oraz 23 miejscu w Polsce. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy!

Rok szkolny - 2015/2016

O Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 – raz jeszcze

Po raz kolejny z inicjatywy Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka i Wojewody Opolskiego – Adriana Czubaka odbyła wojewódzka uroczystość podsumowania wyników XVIII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Fundacji Perspektywy. W uroczystości, która miała miejsce 25 kwietnia 2016 r. w Sali Herbowej OUW w Opolu, uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, kościelnych i oświatowych, a przede wszystkim reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa, które zajęły wysokie lokaty w ogólnopolskim rankingu wraz z przedstawicielami organów prowadzących.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016

Opolska Trójka zajęła wśród ponad pięciuset liceów w kraju miejsce 24 i oczywiście – I miejsce w Województwie Opolskim.

Rok szkolny - 2014/2015

Ranking Liceów STEM Perspektywy 2015

STEM - czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza ścieżka do kariery w nauce i technice.

Tytuł „Złotej Szkoły 2015” - Ranking Liceów Ogólnokształcących 2015

Opolska Trójka zajęła wśród ponad pięciuset liceów w kraju miejsce 27; 17 w rankingu olimpijskim
– i oczywiście – I miejsce w Województwie Opolskim.

Rok szkolny - 2013/2014

Gratulacje i dyplomy dla laureataów tegorocznego rankingu „Perspektyw”

W dniu 30 stycznia br. delegacje szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, które zostały laureatami tegorocznego rankingu „Perspektyw” w kategoriach liceów i techników, wzięły udział w uroczystości w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu.
Gratulacje i dyplomy od Wicewojewody Opolskiego, Pana Antoniego Jastrzembskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty, pani Haliny Bilik oraz Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola, Pani Ireny Koszyk, dla całej szkolnej społeczności Opolskiej Trójki

Tytuł „Złotej Szkoły 2014” - Ranking Liceów Ogólnokształcących 2014

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2014 – opublikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu
zajęło 31 miejsce wśród 100 najlepszych liceów w Polsce i 21miejsce w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2014

Rok szkolny - 2012/2013

Złota Szkoła 2013

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2013 – opublikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu zajęło miejsce wśród 100 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2013”.

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2013

1 miejsce w woj. opolskim i 22 miejsce w Polsce