Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest poniedziałek, 30 marzec 2020r,

Rankingi

Rok szkolny - 2019/2020

XXII Ranking Liceów Perspektywy 2020

Jak co roku na początku stycznia Miesięcznik Edukacyjny Perspektywy ogłasza wyniki sumujące efekty kształcenia liceów z całej Polski na podstawie danych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (egzaminy maturalne) oraz olimpiad przedmiotowych (laureaci i finaliści na szczeblu ogólnopolskim). Dla ponad 2 tys. krajowych liceów brane są pod uwagę, w wartościach procentowych, wyniki obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, parytet olimpijski i przede wszystkim wyniki matur z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym, które brane są pod uwagę przy rekrutacji na najbardziej wymagające kierunki studiów wyższych przez uczelnie w kraju i za granica.

Rok szkolny - 2018/2019

Ranking szkół średnich

Miło jest mi poinformować, że według najnowszego rankingu szkół średnich przygotowanego przez portal WaszaEdukacja.pl, Państwa placówka zajęła pierwsze miejsce podium wśród najlepszych liceów w Państwa mieście.

Miejska uroczystość podsumowania XXI edycji Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2019, odbyła się - na zaproszenie Pana Prezydenta Miasta Opola , Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Naczelnika Wydziału Oświaty, Pani Ireny Koszyk - w dniu 25 stycznia br. w Sali im. Karola Musioła w opolskim Ratuszu.

XXI Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2019

Brawa dla najlepszych!

Były dyplomy, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, a nawet deszcz confetti na zakończenie uroczystości: tak wyglądał 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, który odbył się 10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych.

Rok szkolny - 2017/2018

Patronem rankingu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Rzeczpospolita. Zestawienie wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu

Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne nr 9

WOJEWÓDZKA UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA WYNIKÓW XX OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PERSPEKTYWY 2018

Na zaproszenie Wojewody Opolskiego. Pana Adriana Czubaka oraz Opolskiego Kuratora Oświaty, Pana Michała Sieka, w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w dniu 15 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie najlepszych szkół Opolszczyzny – liceów i techników – wyróżnionych w tegorocznym rankingu.

III LO najlepsze !

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie najlepsze w Opolu i województwie opolskim w 2018 roku w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy”.
W rankingu XX-lecia – III LO zajęło 19 miejsce w Polsce!
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy!

« [1] 2 3 4 5 z 5 stron »