Dzisiaj jest czwartek, 21 wrzesień 2017r,

Chór CANTICUM VIVUM

Rok szkolny - 2016/2017

CanticumVivum

Zapraszamy do udziału w działalności szkolnego chóru
CanticumVivum
Dyrygent: p. AleksnadraŚlepecka
Próby : środa 8.00 Piątek 14.15

Rok szkolny - 2014/2015

Chór ZSO "Canticum Vivum"

Chór ZSO "Canticum Vivum" brał udział w koncercie pt. "Urodziny Świętego Jana Pawła II", który odbył się 16 maja 2015 r. w Katedrze Opolskiej.
Koncert zorganizowano dla uczczenia trzech rocznic Jana Pawła II: 95 rocznicy urodzin, pierwszej rocznicy kanonizacji oraz 10 rocznicy śmierci.
Podczas koncertu wykonano pieśni związane z postacią papieża. Były to m.in.: "Nie bój się, wypłyń na głębię", "Nie lękajcie się" oraz "Barka". Muzyka przeplatana była poezją opolskich poetów.

Spektakl pt. "Urodziny Jana Pawła II"

W imieniu organizatorów spektaklu słowno-muzycznego pt. "Urodziny Jana Pawła II", który odbył się dnia 16 maja 2015 r. w Katedrze Opolskiej, serdecznie dziękuję za pomoc organizacyjną w przygotowaniu chórów szkolnych do występu. Dziękuję zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Dzięki ich zaangażowaniu koncert był bardzo udany o czym świadczy reakcja opolskiej publiczności.

CHÓR "CANTICUM VIVUM" NA FINAŁOWYM KONCERCIE

Chór "Canticum Vivum" był jednym z chórów - gości Koncertu Finałowego Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska". Koncert odbył się 4 grudnia 2014 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Listopadowe Święto Pieśni 2014

14 listopada o godz. 17:00 Aula LO nr III w Opolu ul. Dubois 28 odbył się koncert najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych

Rok szkolny - 2013/2014

Chór ZSO "Canticum Vivum" - Koncert odbył się 11 stycznia w opolskiej szkole muzycznej

Chór ZSO "Canticum Vivum" wystąpił na VIII Koncercie kolęd chórów Programu "Śpiewająca Polska" Regionu Opolskiego pt. "W kole kolędujmy". Koncert odbył się 11 stycznia w opolskiej szkole muzycznej. Uczestniczyło w nim 11 chórów szkolnych, m.in. z Opola, Nysy i Głuchołaz. Punktem finałowym programu był występ połączonych chórów z Orkiestrą Symfoniczną Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Opolu. Wydarzeniem wieczoru było prapremierowe wykonanie dwóch kolęd w opracowaniu młodego opolskiego kompozytora Tomasza Bonikowskiego - absolwenta LO III, obecnie studenta Akademii Muzycznej w Katowicach.

Rok szkolny - 2011/2012

VI PRZEGLĄD CHÓRÓW REGIONU OPOLSKIEGO

Ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska”
Pod honorowym patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty
25.05.2012 r. Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Opolu
Opole, ul. Dubois 28
Godz.: 17:00

Chórzyści „Canticum Vivum” na warsztatach Międzynarodowej Akademii Chóralnej „In terra pax” w Międzyzdrojach.

Warsztaty Międzynarodowego Chóru „In terra pax” odbywały się ramach 47 Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach (od 22 do 30.07.2012). Brali w nich udział chórzyści z Polski, Niemiec, Słowacji, Katalonii, Ukrainy i Francji. Wśród nich było dwoje uczniów LO III: Katarzyna Iżykowska i Tomasz Bonikowski. Opolską grupą opiekowała się, współpracująca od wielu lat z „In terra pax”, dyrygentka chóru „Canticum Vivum” Aleksandra Ślepecka.

PLAN PRACY CHÓRU „Canticum Vivum”

« [1] 2 z 2 stron »