Dzisiaj jest czwartek, 21 wrzesień 2017r,

Rok szkolny - 2016/2017

Witaj Wiosno

W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr III, pierwszy dzień wiosny,to doskonały termin do organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych. W ubiegłych latach w szkole odbywały się rozgrywki w grach zespołowych, w tym roku zorganizowano konkurs skoku wzwyż „Witaj Wiosno”. Z tej okazjiszkoła miała przyjemność gościć dawnych i obecnych, opolskich mistrzów tej konkurencji.

Medale naszych narciarzy w Zieleńcu

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu, zorganizował w Zieleńcu Mistrzostwa Miasta Opola w Narciarstwie Alpejskim. Startujący w zawodach, nasi gimnazjaliści i licealiści mogą być zadowoleni z osiągniętych wyników.

Rafał Polak zwycięża w biegu WOŚP w Opolu

Spektakularny sukces odniósł uczeń naszego liceum Rafał Polak (1d), który zwyciężył w biegu "Policz sie z cukrzycą", organizowanym w ramach WOŚP 2017. W niedzielę 15 stycznia o godz.12.30, kilkuset biegaczy wystartowało z Placu Wolności, na trasę 4 kilometrowego biegu. Wśród uczestników biegu nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Oprócz wspomnianego Rafała w biegu wystartowali: Krzysztof Garbowicz, Patryk Dobrowolski, Filip Gajewski i Karolina Tulik.

SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW !!!

Tuż przed świętami zakończyły się zmagania szachistów w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych. Nasza szkolna drużyna pierwszy etap rozpoczęła od sukcesu wygrywając finał miejski i zdobywając 1 miejsce wśród wszystkich szkół licealnych w Opolu (w tym pokonując stałego rywala z PLO nr 2).

Finał Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt

15 grudnia 2016 r odbył się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu przy ul.Oleskiej 68 *Finał Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt*. *Reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła 3 miejsce - brązowy medal !!*

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO – „BIOLCHEMY” NIEPOKONANE !!! Dzień Świętego Mikołaja młodzież naszego liceum spędziła na sportowo. Reprezen

Dzień Świętego Mikołaja młodzież naszego liceum spędziła na sportowo. Reprezentacje klas 1 i 2 wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach - Drużynowo

Uczniowie z gimnazjum wywalczyli srebrny medal w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowo!!!

MIKOŁAJKI NA WESOŁO

Jak co roku w grudniu, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla klas pierwszych gimnazjum MIKOŁAJKI NA WESOŁO .

Brązowy medal - piłka nożna chłopcy

Dnia 10.11.2016 roku reprezentacja chłopców z gimnazjum wywalczyła brązowy medal w finale mistrzostw Opola w piłcę nożnej. Po trudnych eliminacjach ze szkołą PG 5 i PG4 awansowaliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się ze szkołami PG8, PG7, PG4.

Brązowy medal naszych szachistów z gimnazjum!!!

W miniony piątek (18.11.2016) w Opolu odbyły się Mistrzostwa Opola szkół gimnazjalnych w szachach drużynowo. Naszym gimnazjalistom udało się wywalczyć trzecie miejsca, a tym samym awansować do półfinału wojewódzkiego. Brawo!

« [1] 2 3 4 5 z 10 stron »