Dzisiaj jest niedziela, 19 listopad 2017r,

70. spotkań z Absolwentami Trójki

Rok szkolny - 2016/2017

Michał Kopka absolwent III LO – matura 2016

Michał Kopka, absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, zdobywca m.in. srebrnego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Wietnamie w 2016 roku, dwukrotny laureat Olimpiady Biologicznej, wielokrotny laureat wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz sześciokrotny zdobywca tytułu Opolskiego Orła spotkał się z uczniami klasy II b (biologiczno-chemicznej). Obecnie Michał jest studentem I roku Medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Maciek Skolarczyk był laureatem w dwóch olimpiadach

Dnia 27 IX 2016 gościł w PLO III Maciek Skolarczyk, nasz absolwent z 2015 roku. Został On zaproszony przez swojego byłego nauczyciela matematyki, Roberta Sochackiego, do poprowadzenia warsztatów matematycznych dla uczniów zainteresowanych Olimpiadą Matematyczną. Przypomnijmy, że dokładnie rok temu odbyły się podobne warsztaty prowadzone przez Maćka.

Rok szkolny - 2015/2016

Barbara Keremedjiev (Urbańska) – matura 1974

19 maja 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z absolwentem Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu. Tym razem odwiedziła nas Pani Barbara Keremedjiev (Urbańska) – rocznik maturalny 1974, której towarzyszył Brat Leszek Urbański, również absolwent III LO (rocznik maturalny 1966). Pani BarbaraKeremedjievwraz z mężem GeorgemKeremedjiev w Bozeman w stanie Monatana w USA od 1990 r. prowadzi American Computer&RoboticsMuseum.

Rok szkolny - 2014/2015

Spotkanie - Jakub Szymik

25 maja naszą szkołę odwiedził absolwent klasy dwujęzycznej społeczno-prawnej z 2012 roku, Jakub Szymik. Wychowawczynią klasy, w której uczył się Jakub była pani Małgorzata Dryja. Jakub jest studentem trzeciego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także słuchaczem Centrum Prawa Brytyjskiego i Europejskiego pod patronatem University of Cambridge. Jako stypendysta Światowej Rady Debat reprezentował Uniwersytet Warszawski na Mistrzostwach Świata Debat Parlamentarnych w Kuala Lumpur w 2015 roku.

Spotkanie z Magdaleną Wąwoźną, absolwentką z 2012 roku

11 maja miało miejsce spotkanie uczniów klasy IIa (społeczno-prawnej) z absolwentką III LO Magdaleną Wąwoźną, która w latach 2009-2012 była uczennicą klasy o profilu społeczno-prawnym dwujęzycznym, a jej wychowawczynią była Pani Małgorzata Dryja. Magdalena obecnie jest studentką trzeciego roku Europeistyki w zakresie realizacji polityk Unii Europejskiej na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie było poświęcone nauce sztuki argumentacji oraz przemawiania publicznego. Nasza absolwentka jest aktywnym członkiem koła naukowego Klub Debat UW oraz uczestnikiem licznych turniejów debatanckich o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Spotkanie z prof. dr. hab. inż. Piotrem Wieczorkiem

W poniediedziałek 20 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie z prof. dr. hab. inż. Piotrem Wieczorkiem, Dziekanem Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Wykład tematyczny z chemii: Allelochemikalia w oddziaływaniach pomiędzy organizmami

Spotkanie z Tomaszem Guzikiem – absolwentem rocznika maturalnego 2012

Spotkanie z Markiem Tylkowskim – absolwentem rocznik maturalny 2001

70. spotkań z Absolwentami Trójki

Drodzy Absolwenci, Nauczyciele, Uczniowie, Przyjaciele LO nr III w Opolu
W tym miejscu, na naszej szkolnej stronie internetowej, pragniemy przedstawić foto-relacje z 70. spotkań z Absolwentami Trójki, które planujemy zorganizować w Jubileuszowym 2015 roku, kiedy to wspólnie obchodzimy jej 70 lecie. Cieszymy się, że inicjatywa tych spotkań, które poświęconych różnym zagadnieniom, wyszła od samych Absolwentów i spotkała się z tak szerokim odzewem.
Korzystając z okazji zapraszamy Absolwentów, którzy chcieliby spotkać się z młodzieżą uczącą się aktualnie w III LO. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt, poprzez wychowawców swoich klas lub dyrekcję szkoły.