Dzisiaj jest niedziela, 19 listopad 2017r,

Wolontariat w ZSO

Rok szkolny - 2017/2018

Gala podsumowująca akcję Pola Nadziei 2017

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu odbyła się Gala podsumowująca akcję Pola Nadziei 2017. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 9 Dwujęzycznego w Opolu wraz z koordynatorem wolontariatu w szkole mgr Beatą Nowak, zostali zaproszeni dn. 30.10.2017r. na uroczystość podsumowującą roczne zaangażowanie w tegoroczną akcję dla Fundacji Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

XIII Regionalny Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych

Nasi wolontariusze co roku pomagają podczas Regionalnego Mityngu Jazdy Konnej Olimpiad specjalnych. Nie mogło nas zabraknąć i w tym roku.

Pożegnanie lata 2017

Dnia 18.09. 2017r. wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w imprezie pt. "Pożegnanie lata 2017", która odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach.

Rok szkolny - 2016/2017

Wolontariusze PG9 i III LO pomagają podczas VII Maratonu Opolskiego

Przez dwa dni (13-14.maja) 89 wolontariuszy PG9 i III LO pomagało w organizacji 7 Maratonu Opolskiego. Sobotę spędzili w biurze zawodów przy ul. Piastowskiej 14a. Przygotowywali pakiety startowe dla biegaczy a następnie wydawali je zawodnikom. Część wolontariuszy świetnie radziło sobie w punkcie informacyjnym, tłumacząc zawodnikom trasy biegów, informując o miejscach parkingowych oraz o noclegach.

Gala podsumowująca konkurs małych form teatralno – filmowych w Opolu

Komenda Miejska Policji w Opolu oraz Fundacja PRO-LEGE były organizatorami konkursów: „Nasz Mały Świat!” oraz „Chcę Żyć Bezpiecznie!”. Zadania adresowane były do młodzieży gimnazjalnej z powiatu opolskiego. Zostały również objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola – p. Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Starosty Opolskiego – p.Henryka Lakwy.

Warsztaty żonglerki z Fundacją Dr Clown

Uczniowie naszej szkoły (klasy: IB liceum, II E liceum, I gA gimnazjum) mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w czwartek (24.listopada) w warsztatach żonglowania chustami, piłkami, kręcenie talerzami, a wszystko to przygotowały uczennice z klasy IB liceum: Magdalena Jasińska i Dominika Zdobylak, które należą do Fundacji Dr Clown działającej w Opolu.

Mała Gwiazdka

Jak co roku uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcję Mała Gwiazdka- zbiórka prezentów pod choinkę dla najbiedniejszych uczniów z opolskich szkół.

Pomagamy psiakom z "Azylu"

Dnia 19 grudnia członkowie Samorządu Szkolnego udali się do schroniska "Azyl", aby przekazać rzeczy ze zbiórki, którą zorganizowali przed świętami.

Wspólne kolędowanie w Hospicjum Betania w Opolu

6 grudnia przedstawiciele Samorządu Szkolnego z gimnazjum udali się do Hospicjum Betania w Opolu, aby wspólnie z podopiecznymi świętować Mikołajki.

Zaśpiewali kolędy i rozdali własnoręcznie zrobione pierniki oraz przygotowane przez sekcję artystyczną bałwanki. Podopieczni odwdzięczyli się uśmiechem za miłe spotkanie.

Rok szkolny - 2015/2016

Maraton 2016- odbiór koszulek

Psycholog szkolna prosi o odbiór koszulek dla wolontariuszy na VI Maraton Opolski 2016. Proszę przedstawicieli klas- przewodniczących o odbiór koszulek na portierni szkoły w dniach 5 i 6.maja (czwartek- piątek) w godz. 12:00- 16:00.
Koszulki będą wydawane według listy.

« [1] 2 3 4 z 4 stron »