Dzisiaj jest czwartek, 21 wrzesień 2017r,

Wolontariat w ZSO

Rok szkolny - 2016/2017

Gala podsumowująca konkurs małych form teatralno – filmowych w Opolu

Komenda Miejska Policji w Opolu oraz Fundacja PRO-LEGE były organizatorami konkursów: „Nasz Mały Świat!” oraz „Chcę Żyć Bezpiecznie!”. Zadania adresowane były do młodzieży gimnazjalnej z powiatu opolskiego. Zostały również objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola – p. Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Starosty Opolskiego – p.Henryka Lakwy.

Warsztaty żonglerki z Fundacją Dr Clown

Uczniowie naszej szkoły (klasy: IB liceum, II E liceum, I gA gimnazjum) mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w czwartek (24.listopada) w warsztatach żonglowania chustami, piłkami, kręcenie talerzami, a wszystko to przygotowały uczennice z klasy IB liceum: Magdalena Jasińska i Dominika Zdobylak, które należą do Fundacji Dr Clown działającej w Opolu.

Mała Gwiazdka

Jak co roku uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcję Mała Gwiazdka- zbiórka prezentów pod choinkę dla najbiedniejszych uczniów z opolskich szkół.

Pomagamy psiakom z "Azylu"

Dnia 19 grudnia członkowie Samorządu Szkolnego udali się do schroniska "Azyl", aby przekazać rzeczy ze zbiórki, którą zorganizowali przed świętami.

Wspólne kolędowanie w Hospicjum Betania w Opolu

6 grudnia przedstawiciele Samorządu Szkolnego z gimnazjum udali się do Hospicjum Betania w Opolu, aby wspólnie z podopiecznymi świętować Mikołajki.

Zaśpiewali kolędy i rozdali własnoręcznie zrobione pierniki oraz przygotowane przez sekcję artystyczną bałwanki. Podopieczni odwdzięczyli się uśmiechem za miłe spotkanie.

Rok szkolny - 2015/2016

Maraton 2016- odbiór koszulek

Psycholog szkolna prosi o odbiór koszulek dla wolontariuszy na VI Maraton Opolski 2016. Proszę przedstawicieli klas- przewodniczących o odbiór koszulek na portierni szkoły w dniach 5 i 6.maja (czwartek- piątek) w godz. 12:00- 16:00.
Koszulki będą wydawane według listy.

Maraton 2016 - podziękowania

Serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom VI Maratonu Opolskiego (8.05.2016), którzy zaangażowali się w organizację tego dużego przedsięwzięcia. W tym roku w organizacji maratonu wzięło udział 120 uczniów PG9 i IIILO. Zaświadczenia będzie można odebrać w pierwszym tygodniu czerwca br. u psychologa szkolnego.

GALA WOJEWÓDZKA XVII OPOLSKIEJ EDYCJI SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW "OŚMIU WSPANIAŁYCH"

24 maja 2016 r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się Gala Wojewódzka XVII Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu oraz rozwijanie wrażliwości i prospołecznych postaw młodych ludzi.

Akcja "Pluszak dla Malucha"

W dniach 18-29. 04.br. na parterze szkoły odbędzie się akcja zbiórki maskotek (nowych lub używanych) dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Zebrane misie i lalki przekażemy Ochotniczej Straży Pożarnej Jasiona. Maskotki można przynieść na portiernię lub do gabinetu psychologa szkolnego.

Podsumowanie akcji "Pluszak dla Malucha"

Serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli za zbiórkę zabawek w ramach akcji "Pluszak dla Malucha." 4. worki zabawek zostały przekazane Ochotniczej Straży Pożarnej Jasiona. Zabawki posłużą podczas interwencji strażaków- gł. w wypadkach drogowych w których uczestniczą dzieci.

« [1] 2 3 4 z 4 stron »