Dzisiaj jest czwartek, 21 wrzesień 2017r,

Rok szkolny - 2016/2017

KOALICJA BEZPIECZNEJ SIECI - Program profilaktyczny

Komunikacja ucznia dyslektycznego

Program Miejskiej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Opolu pt. „Komunikacja ucznia dyslektycznego”.

Program zakłada przeprowadzenie badań przesiewowych na terenie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Opola oraz szkoleń dla nauczycieli tych placówek, dotyczących komunikacji językowej i rozumienia mowy ucznia z dysleksją.

Kampania społeczna "Szlaban na ryzyko!"

Kampania społeczna "Szlaban na ryzyko!" realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Program „Szlaban na ryzyko” ma na celu poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo- drogowych oraz ukazanie młodzieży szkolnej skutków korzystania przez osoby postronne z przejść przez tereny kolejowe tzw. „dzikie przejścia”.

Rok szkolny - 2015/2016

Program profilaktyczno – edukacyjny „Hejtuj Przemoc!”.

Program profilaktyczno – edukacyjny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Hejtuj Przemoc!”. Głównym celem zajęć jest zmniejszenie skali zjawiska przemocy, w tym przemocy w rodzinie, poprzez edukację na temat tego zjawiska, jego skali i sposobów radzenia sobie w sytuacjach przemocowych.

Rok szkolny - 2014/2015

Program samobadania piersi pn. "Badaj swoje piersi".

Program zostały objęte kobiety urodzone po 1995r. uczęszczające do szkół ponadgimnazjalnych w mieście Opolu. Za organizację odpowiada miasto Opole.

Program edukacyjny pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?”,

Program realizowany jest w ramach projektu pn.: „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnienia od alkoholu i tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Głównym celem Programu jest ograniczenie spożywania alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych przez kobiety w wieku 15 – 49 lat.

Program profilaktyki palenia tytoniu "Znajdź właściwe rozwiązanie"

Program adresowany jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Projekt "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem"

To ogólnopolski projekt edukacyjny, realizowany w ramach zadania „Prewencja pierwotna nowotworów”, wchodzącego w zakres „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2006-2015” (przejętego ustawą sejmową w roku 2005).

Projekt "Zachowaj równowagę"

Projekt „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Projekt "Szkoła w ruchu"

Ruch, zdrowie i bezpieczeństwo – to najważniejsze hasła „Roku Szkoły w Ruchu”, a takim został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej rok szkolny 2013/2014.