Szanowni Państwo:

zgodnie z zapisami Rozporządzenia MEIN, które  na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4) zarządza kontynuowanie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389, z późn. zm.20 informuję,

że od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 14 marca 2021 r. nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne.

W tych dwóch tygodniach planowo obywać się będą kolejne próbne egzaminy maturalne dla naszych uczniów klas III oraz zajęcia fakultatywne przygotowujące do egzaminów z języka polskiego i matematyki w formie stacjonarnej.

Harmonogramy proszę śledzić na stronie www szkoły.

Życzę zdrowia

Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III w Opolu

Dzisiaj jest czwartek, 04 marzec 2021r,

Programy profilaktyczne

Rok szkolny - 2020/2021

REALnie obecni - Program profilaktyki uniwersalnej dot. uzależnień behawioralnych

Wspólny Mianownik Program profilaktyki uniwersalnej prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Ludzi Uzależnionych

Rok szkolny - 2018/2019

Program „Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia w województwie opolskim - Pomyśl zanim spróbujesz”

Wojewoda Opolski, Opolski Kurator Oświaty, Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu są inicjatorami III edycji wojewódzkiego programu profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia w województwie opolskim realizowanego pod hasłem „Pomyśl zanim spróbujesz”.

"Wspólny mianownik"

"Hazard? Nie, dziękuję"

Dostrzegając zagrożenie uzależnienia młodzieży od hazardu Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną „HAZARD? Nie, dziękuję!"skierowaną do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów szkół wyższych, nauczycieli, rodziców uczniów oraz potencjalnych graczy. Celem naszych działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego.

Cyberbezpieczny Uczeń - o programie

Wojewódzki program podniesienia świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu w ramach inicjatywy „Cyberbezpieczny Uczeń”, to pionierski program powstały z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, we współpracy z Wojewodą Opolskim oraz Opolskim Kuratorem Oświaty.

Rok szkolny - 2016/2017

KOALICJA BEZPIECZNEJ SIECI - Program profilaktyczny

Komunikacja ucznia dyslektycznego

Program Miejskiej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Opolu pt. „Komunikacja ucznia dyslektycznego”.

Program zakłada przeprowadzenie badań przesiewowych na terenie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Opola oraz szkoleń dla nauczycieli tych placówek, dotyczących komunikacji językowej i rozumienia mowy ucznia z dysleksją.

Kampania społeczna "Szlaban na ryzyko!"

Kampania społeczna "Szlaban na ryzyko!" realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Program „Szlaban na ryzyko” ma na celu poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo- drogowych oraz ukazanie młodzieży szkolnej skutków korzystania przez osoby postronne z przejść przez tereny kolejowe tzw. „dzikie przejścia”.

Rok szkolny - 2015/2016

Program profilaktyczno – edukacyjny „Hejtuj Przemoc!”.

Program profilaktyczno – edukacyjny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Hejtuj Przemoc!”. Głównym celem zajęć jest zmniejszenie skali zjawiska przemocy, w tym przemocy w rodzinie, poprzez edukację na temat tego zjawiska, jego skali i sposobów radzenia sobie w sytuacjach przemocowych.

« [1] 2 z 2 stron »