Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest wtorek, 07 kwiecień 2020r,

Biblioteka poleca - czytaj on-line

Rok szkolny - 2019/2020

DOSTĘP DO ZASOBÓW IBUK Libra

Miejska Biblioteka Publiczna udostępnia darmowy ling do zasobów IBUK Libra.

Hamlet - William Shakespeare

tłum. Józef Paszkowski

Makbet - William Shakespeare

tłum. Leon Ulrich

Czytaj z oczytanym

Czas w domu to może najlepsza okazja, by sięgnąć po klasykę

Literatura online

Na stronie Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji można znaleźć wiele informacji, gdzie znaleźć odnośniki do bibliotek cyfrowych, blogów literackich, audycji o literaturze, portali i serwisów literackich a także międzynarodowych bibliotek cyfrowych i bibliotek cyfrowych wybranych krajów.

Lekcje języków obcych z native speeker

Biblioteka Obcojęzyczna Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. E. Smołki w Opolu organizuje zajęcia online z języków obcych.

Uwaga - czytelnicy

znana z oferty darmowych e-booków aplikacja/strona WOBLINK oferuje do pobrania pewną ilość darmowych e-booków. Różna tematyka, w większości nowości wydawnicze!
szczegóły na stronie woblink.com w zakładce darmowe ebooki.

Promocja Empik Premium. Wypróbuj przez 60 dni za darmo

Promocja Empik Premium
Wypróbuj przez 60 dni za darmo
0 zł za pakiet 11 tysięcy e-booków i audiobooków w Empik Go

Drodzy czytelnicy

W związku z zaistniałą sytuacją i koniecznością podjęcia nauczania w formie zdalnej zamieszczamy poniżej linki, które umożliwią naszym czytelnikom dostęp do książek, filmów, spektakli, muzeów.