Dzisiaj jest sobota, 20 styczeń 2018r,

Rok szkolny - 2017/2018

UWAGA UCZNIOWIE

PIĄTEK – 12.01.2018r.

Lekcje dla wszystkich do godz. 12:25 !!!
godz. 13:00 Rada klasyfikacyjna

Kolejne książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dostępne w bibliotece - 25

Nowe książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa już dostępne w bibliotece

III LO najlepsze !

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie najlepsze w Opolu i województwie opolskim w 2018 roku w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy”.
W rankingu XX-lecia – III LO zajęło 19 miejsce w Polsce!
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy!

„Logiczny uczeń szkoły ponadgimnazjalnej”

„Logiczny uczeń szkoły ponadgimnazjalnej” jest jednym z projektów realizowanych przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Opolskiego w latach 2017/2018 i 2018/2019 ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W każdej grupie uczniów przeprowadzane są 30- godzinne zajęcia fakultatywne rozwijające kompetencje ogólnorozwojowe

Projekt edukacyjny „OSWAJAMY MATEMATYKĘ.

Projekt edukacyjny „OSWAJAMY MATEMATYKĘ. ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU MATURALNEGO Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM I ROZSZERZONYM” - dla uczniów najstarszych klas szkół ponadgimnazjalnych (licea ogólnokształcące i technika)

INFORMACJA O STYPENDIACH MOTYWACYJNYCH

( ZGODNIE Z ART.90G USTAWY Z DNIA 7 WRZEŚNIA 1991 O SYSTEMIE OŚWIATY )
DLA UCZNIÓW OSIĄGAJĄCYCH W DANYM SEMESTRZE WYSOKIE WYNIKI W NAUCE:

Kolejne książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dostępne w bibliotece - 24

UCZNIOWIE !!!

Z POWODU REMONTU!!!
BARDZO PROSZĘ
O OBOWIĄZKOWE ZABRANIE RZECZY
Z SZATNI UCZNIOWSKICH DO DNIA 12.01.2018 r.

II turniej Opolskiej Ligi Robotów

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy na II turniej Opolskiej Ligi Robotów, który odbędzie się w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu, ul. Ozimska 48a w dniu 1 lutego 2018 r.

Świątecznie i charytatywnie w opolskiej Trójce

Czas Świąt Bożego Narodzenia bardzo sprzyja działaniom charytatywnym, pomocy i zainteresowania osobami potrzebującymi wsparcia, stąd też – oprócz udziału uczniów III LO w akcji Szlachetna Paczka - wiele inicjatyw dotyczyło działań wolontariuszy. Między innymi po raz kolejny zorganizowany został koncert charytatywny na rzecz chorej nauczycielki języka angielskiego, przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w koncercie „Nierówni potrzebują siebie” w ramach akcji Pola Nadziei oraz przeprowadzono zbiórkę przyborów szkolnych „Pen in a box” – dla dzieci ze szkoły w Kazambe (Zambia).

« [1] 2 3 z 3 stron »