Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest poniedziałek, 30 marzec 2020r,

Rok szkolny - 2019/2020

Hamlet - William Shakespeare

tłum. Józef Paszkowski

Makbet - William Shakespeare

tłum. Leon Ulrich

Czytaj z oczytanym

Czas w domu to może najlepsza okazja, by sięgnąć po klasykę

Literatura online

Na stronie Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji można znaleźć wiele informacji, gdzie znaleźć odnośniki do bibliotek cyfrowych, blogów literackich, audycji o literaturze, portali i serwisów literackich a także międzynarodowych bibliotek cyfrowych i bibliotek cyfrowych wybranych krajów.

Lekcje języków obcych z native speeker

Biblioteka Obcojęzyczna Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. E. Smołki w Opolu organizuje zajęcia online z języków obcych.

POKAŻ SWOJĄ PASJĘ WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE NOWOCZESNY PATRIOTYZM

Znasz młodego społecznika? Zgłoś go!

Nagroda jest przyznawana osobom o cechach charakterystycznych dla Macieja Frankiewicza: odważnym, niezłomnym, kochającym Ojczyznę, prawym i uczciwym, życzliwym, optymistom.

MATURA PRÓBNA Z CKE - 2.04 - 8.04.2020

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W MATURZE PRÓBNEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ CENTRALNĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ.

Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

Ogólne zasady zdalnej pracy z uczniem w dniach od 25.03.2020 do 10.04.2020

Ogólne zasady zdalnej pracy z uczniem
w dniach od 25.03.2020 do 10.04.2020 r.
w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr III
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu

Szanowni Państwo,
W związku z zaistniałą sytuacją psycholog i pedagog szk. pragną poinformować, że jesteśmy do Państwa dyspozycji. W razie potrzeby prosimy o kontakt drogą elektroniczną poprzez e-dziennik.
Pozdrawiamy serdecznie

« [1] 2 z 2 stron »