Szanowni Państwo,

Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych uczniów,

Na podstawie  Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Informuję, że od dnia 18 stycznia 2021 roku  na czas  nieokreślony powracamy do edukacji w formie zdalnej, zgodnie z dotychczas obowiązującymi zasadami.

Proszę o kontaktowanie się z wychowawcami i nauczycielami poprzez e – dziennik, z sekretariatem szkoły telefonicznie lub emailowo.

Życzę zdrowia i do zobaczenia w sieci !

Dyrektor PLO nr III w Opolu

Dzisiaj jest środa, 20 styczeń 2021r,

Rok szkolny - 2020/2021

Z WNDiP NA MATURĘ

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu zaprasza maturzystów do skorzystania w lutym z następujących wykładów:

Czy lubicie państwo czytać?

Dzień dobry

Czy lubicie państwo czytać? Czy w całym tym szumie informacyjnym zaglądacie jeszcze czasem na strony internetowych czasopism pełne esejów, a nie jedynie szybkich nagłówków?

Chcielibyśmy zaprosić państwa do odwiedzenia tygodnika Nieformalny Seneka. Idealnego towarzysza porannej kawy czy długiej podróży autobusem. Seneka to internetowy tygodnik, powstał w czasach pierwszego lockdownu, tworzony przez młodzież z kilku szkół w Opolu, w tym i naszych trójkowiczów.

Szanowni Państwo, Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych uczniów,

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Informuję, że od dnia 18 stycznia 2021 roku na czas nieokreślony powracamy do edukacji w formie zdalnej, zgodnie z dotychczas obowiązującymi zasadami.

Aktywność fizyczna skutecznym sposobem hartowania organizmu w okresie ferii zimowych

Ferie szkolne, przydające w okresie zimowym, to szczególne wyzwanie dla naszego organizmu. Częste zmiany temperatury powietrza powodują, że właśnie wtedy narażeni jesteśmy na ryzyko przeziębienia. Reklamy zachęcają nas do zażywania różnych witamin i suplementów ale jednym z najskuteczniejszych sposobów przyzwyczajania organizmu do zmiany temperatury otoczenia jest jego hartowanie.

Ferie zimowe 2021 - bądźmy w kontakcie!

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przypomina o możliwości skorzystania ze wsparcia psycho-pedagogicznego dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów.

Ferie 2021

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.

Uwaga uczestnicy olimpiad COPTIOSH!

Informujemy, iż w związku z wciąż trwającym zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19, ze względu na jak najlepsze możliwości zapewnienia warunków bezpieczeństwa organizacji olimpiad oraz na przesunięcia terminów niektórych innych olimpiad pokrewnych tematyce olimpiad COPTIOSH, Komitet Organizacyjny na swym posiedzeniu w dn. 28 XII 2020 r. ustalił nowe terminy organizacji II i III etapów olimpiad COPTIOSH.

Dyrekcja III LO w Opolu

"Na Wilię, na Święta, na Rok Nowy
życzenia szczęścia znów nad światem mkną
niech moc truchleje, a nadziei płomyk
niechaj ogrzeje ciepłem swym nasz dom"

Życzenia Świąteczne MWO

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego i Przewodniczącego Sejmiku Opolskiego przesyłam dla Państwa życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia Świąteczne

Dyrektorzy,
Nauczyciele i Pracownicy jednostek oświatowych
Uczniowie i Rodzice