Dzisiaj jest niedziela, 16 grudzień 2018r,

Rok szkolny - 2018/2019

Ogólnopolski Kongres Młodzieży

Grupa uczennic klasy 2C III LO w Opolu - Barbara Łabędzka, Julia Macha, Laura Piontek i Aleksandra Wiciak - uczestniczyła w Ideathonie, czyli Ogólnopolskim Kongresie Młodzieży. Kongres odbywał się 26 listopada w Oranżerii Pałacu Króla Jana III na Wilanowie w Warszawie. Dziewczyny miały za zadanie przygotować plan projektu dotyczącego wybranej sfery życia społecznego i zaprezentować swoje pomysły w jedyne 60 sekund.

Konkurs pn. „Pokaż Język: I know I can”

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że ruszył nabór do kolejnej edycji konkursu językowo-wokalnego pn. „Pokaż Język: I know I can”, którego organizatorem jest biuro europosłanki Danuty Jazłowieckiej. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z terenu z województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Trójka w „Bezpiecznym Opolu”

Klasa II b biologiczno – chemiczna, realizując wychowawczy program promedyczny, 3 grudnia wzięła udział w akcji szkoleniowej w ramach programu „Bezpieczne Opole”.

Mikołajki na sportowo smacznie i zdrowo

Z okazji Mikołajek katedra wychowania fizycznego zorganizowała tradycyjne rozgrywki sportowe. Tegoroczny turniej piłki siatkowej odbył się pod hasłem:
" Mikołajki na sportowo smacznie i zdrowo".

Mikołaj z wizytą w Betanii

Jak co roku przed Świętami nasza szkoła odwiedziła i tym razem podopiecznych Hospicjum Betania w Opolu. Dwunastu uczniów kl. I c pod opieką koordynatora wolontariatu w szkole p. Beaty Nowak rozdawali podarki, śpiewali świąteczne piosenki i dekorowali choinki w Hospicjum. Duże wrażenie na podopiecznych zrobił Mikołaj i jego pomocnicy- elfy.

WOLOTARIUSZY Z 4 KONTYNENTÓWPOŁĄCZYŁA WIDEOKONFERENCJA

5. grudnia br. dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w III LO w Opolu zorganizowano wideokonferencje z wolontariuszami z czterech kontynentów. Inicjatorką spotkania był uczennica klasy 3 B Magdalena Jasińska, a w organizacji pomagała Beata Nowak, psycholog szkolny III LO w Opolu.

Wiedeń i Jarmark Bożonarodzeniowy

W sobotę 8.12. uczniowie klas 3. PG9 i 1.-3. LO nr III wraz z opiekunami, podtrzymując wieloletnią grudniową tradycję, odwiedzili przepiękny Wiedeń i Jarmark Bożonarodzeniowy. W ten przedświąteczny czas to zabytkowe i pełne historii miasto nabiera wyjątkowej atmosfery i zachwyca rozmachem ozdób i iluminacji świetlnych.

Wspaniałe sukcesy Ludwiki i Aleksandry – VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. R. Brandstaettera „Wyjście z cienia” wygrany !

I miejsce Ludwiki Gołaszewskiej – Siwiak z kl. II a
w tak prestiżowym konkursie recytatorskim to wielki sukces.
Ludwika prezentowała tekst Kazimiery Iłłakowiczówny „Ścieżka obok drogi’ oraz „Pierwszy hipotyk” Tomasza Różyckiego.

Spotkanie i premiera książki Polski rok 1918 w podręcznikach do nauczania historii i literaturze dokumentu osobistego z udziałem autorów prof. Adama Suchońskiego, prof. Barbary Kubis, dr Anny Gołębiowskiej i prof. Marka Białokura oraz recenzenta prof. Lecha Krzyżanowskiego z Uniwersytetu Śląskiego
10 grudnia 2018 (poniedziałek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Etap miejski przedmiotowych konkursów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019