Dzisiaj jest niedziela, 19 styczeń 2020r,

Rok szkolny - 2019/2020

INFORMACJA O STYPENDIACH MOTYWACYJNYCH

(ZGODNIE Z ART.90G USTAWY Z DNIA 7 WRZEŚNIA 1991 O SYSTEMIE OŚWIATY)
DLA UCZNIÓW OSIĄGAJĄCYCH W DANYM SEMESTRZE WYSOKIE WYNIKI W NAUCE

Konkurs Naukowy E(x)plory

Jeszcze tylko do 31 stycznia 2020 roku można nadsyłać zgłoszenia do bieżącej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory.
Zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii, wynalazców i badaczy w wieku 13-20 lat. Do wygrania stypendia naukowe, wyjazdy międzynarodowe, nagrody rzeczowe.

"Trójka" na stoku, czyli warsztaty narciarskie w Białce Tatrzańskiej

Jak co roku, w dniach 6.-10. stycznia uczniowie klas 1. i 2. naszego liceum łączyli naukę i doskonalenie jazdy na nartach czy desce na "białej szkole" w Białce Tatrzańskiej. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi, warunki narciarskie były wyśmienite, humory dopisywały.

Spotkanie z rodzicami uczniów klasy IIIC

UWAGA!

Spotkanie z rodzicami uczniów klasy IIIC,
które było zaplanowane na 16.01.2020, jest odwołane.

Bezpieczne ferie - o czym warto pamiętać?

Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora.

Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty - na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

XXII Ranking Liceów Perspektywy 2020

Jak co roku na początku stycznia Miesięcznik Edukacyjny Perspektywy ogłasza wyniki sumujące efekty kształcenia liceów z całej Polski na podstawie danych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (egzaminy maturalne) oraz olimpiad przedmiotowych (laureaci i finaliści na szczeblu ogólnopolskim). Dla ponad 2 tys. krajowych liceów brane są pod uwagę, w wartościach procentowych, wyniki obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, parytet olimpijski i przede wszystkim wyniki matur z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym, które brane są pod uwagę przy rekrutacji na najbardziej wymagające kierunki studiów wyższych przez uczelnie w kraju i za granica.

UWAGA !!!

W styczniu 2020 r. sekretariat będzie czynny w godz. 8.00 - 15.00.
Sprawy uczniowskie prosimy zgłaszać w godzinach 10.00 - 12.00.

IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PRAWIE WYBORCZYM

BRĄZOWY MEDAL DLA SIATKARZY!!!

Zakończyły się Mistrzostwa Opola w piłce siatkowej chłopców. Nasi uczniowie z fazy grupowej wyszli na miejscu 2 pokonując PLO nr VIII, a przegrywając z ZSEkonomicznych. W półfinałach udało nam się pokonać PLO nr VI oraz "Staszica" i zdobyliśmy awans do turnieju finałowego, który rozgrywany był w ZSEkonomicznych. Po emocjonujących meczach ostatecznie udało nam się zdobyć BRĄZOWY MEDAL!!!

Jasełkowy Musical

Jasełkowy Musical - przygotowany przez uczniów III LO pod opieka Pani Małgorzaty Chalińskiej, miał swą premierę 18 grudnia, został trzykrotnie przedstawiony na szkolnej scenie - w huku braw !

« [1] 2 3 4 5 z 8 stron »