Przypominamy Rodzicom naszych uczniów,

że do końca października można dokonać ubezpieczenia NW uczniów

na okres od 1.09.2018. do 31.08. 2019.

Zasady w załączniku

Dzisiaj jest czwartek, 18 październik 2018r,

Rok szkolny - 2018/2019

Dzień dla Niepodległej

Zapraszamy do wspólnego śpiewania hymnu narodowego W dniu 9 listopada 2018 r w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
o godz. 11.11. na szkolnym boisku spotkają się uczniowie III LO im. M. Skłodowskiej – Curie, Gimnazjum nr 9 Dwujęzycznego oraz PSP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu

Stypendium dla szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach programu "Wspieramy Najlepszych II"

Wystawa „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI” W III LO w Opolu

W dniach 1-15 października 2018 roku w auli naszej szkoły była eksponowana wystawa „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”, którą przygotował Instytut Pamięci Narodowej. Na wystawie zaprezentowane zostały sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z ostatnim okresem odbudowy państwa polskiego. Po wystawie oprowadzali swoich rówieśników uczniowie III LO. Na zdjęciach klasy II a i III a.

Podróż życia

Darmowy bilet do podróżowania po Europie i szansa poznania innych 18 latków zwiedzających świat to możliwości, które otrzymaliśmy dzięki inicjatywie Parlamentu Europejskiego już na wstępie. Program DiscoverEU pozwolił nam odkryć Unię Europejską na własną rekę. Wiele miejsc bardzo nas zaskoczyło i z pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci.

Projekt „Krokus”

W dniu 16 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w projekcie „Krokus”. Jest on realizowany z inicjatywy Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście (Holocaust Education Trust Ireland).

Licealista na rynku pracy - Regulamin naboru i uczestnictwa uczniów w projekcie

Regulamin naboru i uczestnictwa uczniów w projekcie: "Licealista na rynku pracy - zdobywanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez uczniów szkół licealnych Miasta Opola

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

International School Library Day

Zapraszamy do udziału w konkursie - Cambridge Class

Cambridge University Polish Society (CU PolSoc) ma przyjemność ogłosić trzecią edycję konkursu stypendialnego „Cambridge cLASs” na lata szkolne 2019-21 skierowanego do uczniów I klas polskich szkół ponadgimnazjalnych.

100 - lecie Niepodległości Polski

Zapraszamy do oglądania wystawy
„OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”
PRZYGOTOWANEJ PRZEZ IPN