Dzisiaj jest piątek, 22 luty 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

Pielgrzymka Maturzystów 2019!

18 lutego 2019 r. maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w corocznej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę zorganizowanej przez Małgorzatę Chalińską i ks. Tadeusza Dziedzica. Opiekunem była Małgorzata Dorotnik-Kukielka.
Celem pielgrzymki była wspólna modlitwa o łaski potrzebne w dniach matury i o dobre wybory w życiu dorosłym.

Studniówka III LO - 16 lutego 2019 Dom Expo

Uwaga, zmiany w informacji dot. etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych dla uczniów klas gimnazjalnych !!!

Etap wojewódzki przedmiotowych konkursów gimnazjalnych
w roku szkolnym 2018/2019
( zgodnie z zarządzeniem nr 10 Opolskiego Kuratora Oświaty z dn.31.08.2018r. r. w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych)

Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego – szansa dla wyróżniających się uczniów

Szanowni Państwo,

polecamy Państwa uwadze ofertę Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego, które może być szansą dla wyróżniających się uczniów, chcących podjąć studia na naszej Alma Mater. Możliwości i wsparcie, które gwarantuje Stypendium, tworzą szczególne warunki dla rozwoju osobistego i naukowego młodych ludzi.

Podziękowanie za wsparcie Fundacji Mam Marzenie

Podziękowanie dla III LO za wsparcie Fundacji Mam Marzenie i udział w akcji "Dzień Pluszowego Misia"

Zapisy siódmoklasistów, ósmoklasistów i gimnazjalistów do VII edycji Akademii Młodego Ekonomisty we Wrocławiu

12 lutego 2019 r. ruszyły zapisy do VII edycji AME we Wrocławiu. Rekrutacja potrwa do 26 lutego. Dziecko należy zapisać na zajęcia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie AME

REKRUTACJA DO PROJEKTU „BUDOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ LICEALISTÓW I UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH W OPOLU”

Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Budowanie kariery zawodowej…”. Projekt obejmuje ciekawe i różnorodne kursy i staże zawodowe dla uczniów. Mamy do dyspozycji tylko 19 miejsc!

OBOWIĄZKOWA WERYFIKACJA DANYCH MATURALNYCH Z PROGRAMU HERMES HARMONOGRAM:

3A – 15.02 (PIĄTEK), LEKCJA 5, SALA 34
3B – 19.02(WTOREK), LEKCJA 2, SALA 20
3C – 15.02 (PIĄTEK), LEKCJA 6, SALA 26
3D – 19.02 (WTOREK), LEKCJA 3, SALA 5

Indeks Start2Star - program stypendialny dla przyszłych studentów (XII edycja)

Do 15 maja 2019 r. trwa nabór wniosków w ramach XII edycji programu stypendialnego Indeks Start2Star. Adresatami konkursu są osoby, które w 2019 r. przystąpią do egzaminu maturalnego oraz rozpoczną studia. Stypendium przyznawane jest na cały regulaminowy czas trwania studiów. Jego miesięczna wysokość wynosi 1600 zł miesięcznie.

Miejska uroczystość podsumowania XXI edycji Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2019, odbyła się - na zaproszenie Pana Prezydenta Miasta Opola , Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Naczelnika Wydziału Oświaty, Pani Ireny Koszyk - w dniu 25 stycznia br. w Sali im. Karola Musioła w opolskim Ratuszu.

« [1] 2 3 4 5 z 25 stron »