Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest wtorek, 07 kwiecień 2020r,

Rok szkolny - 2011/2012

Z HISTORII PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 9 - Motto szkoły: CAŁE ŻYCIE JEST SZKOŁĄ ( S.Sempołowska)

Dyrektorzy szkoły:
• 1999-2005 mgr Irena Koszyk
• 2006- nadal mgr Joanna Raźniewska

Liczba oddziałów: 6

Historia III LO w Opolu

6 czerwca 1945 – powstaje nasze III Liceum z podziału II Gimnazjum i Liceum Męskiego. Pierwszym dyrektorem został Jan Zembaty. W czerwcu 1948 roku szkołę opuścili pierwsi absolwenci. W następnych latach nasza szkoła utrwalała swoją pozycję, mimo kilku reform systemu szkolnego – te pionierskie lata to jedne najbardziej wartościowych kart w szkolnej kronice.
We wrześniu 1960 roku w naszej szkole uczyło się 568 uczniów, w tym 270 w liceum. Nasza szkoła była przez wiele lat postrzegana jako „męska”. Jednak to z czasem się zmienia wraz z kolejnymi reformami. ...

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III im. M. Skłodowskiej - Curie w Opolu

Rok szkolny - 2010/2011

Irena Koszyk