Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest wtorek, 07 kwiecień 2020r,

Rekrutacja 2020/2021

Rok szkolny - 2020/2021

Rekrutacja do 4-letniego liceum 2020

Wewnątrzszkolny regulamin rekrutacji uczniów do klas pierwszych w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr III
z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu w roku szkolnym 2020/2021.

Rok szkolny - 2019/2020

KANDYDACI DO III LICEUM PRZYPOMINAMY O ETAPACH PRAC W SYSTEMIE REKRUTACYJNYM:

Egzamin z języka angielskiego do klas 1C (dwujęzyczne)

Przypominamy, że osoby, które zgłosiły swój udział w egzaminie z języka angielskiego do klas 1C (dwujęzyczne), muszą zgłosić się w podanych terminach z legitymacją szkolną lub innym dokumentem tożsamości!

Rekrutacja do 4-letniego liceum (po szkole podstawowej)

Rekrutacja do 3-letniego liceum (po gimnazjum)

O zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,

w celu usprawnienia procesu informowania o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 przekazuję w załączeniu specjalny plakat przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niektórzy z Państwa mogli go już wcześniej otrzymać od swojego kuratora oświaty. Uprzejmie proszę, aby plakat został umieszczony w widocznym miejscu i był dostępny dla grupy uczniów zainteresowanych przyszłoroczną rekrutacją.