Dzisiaj jest środa, 17 styczeń 2018r,

Olimpiady i konkursy

Rok szkolny - 2017/2018

XIV Ogólnopolska Biesiada Poetycka

W dniach 16-17 listopada w rzeszowskim pierwszym liceum odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiej Biesiady Poetyckiej. Jest to organizowana co kilka lat seria warsztatów literackich, której uczestnicy wyłaniani są na drodze konkursu. W tym roku wybrano trzynastu biesiadników z całej polski.

Konkurs literacki „W mroku gwiazd”

W niedzielę 19 listopada rozstrzygnął się organizowany przez Magazyn Histeria konkurs literacki „W mroku gwiazd”. Należało na niego nadesłać opowiadanie grozy inspirowane twórczością Tadeusza Micińskiego.

Konkurs fotograficzny "Sam nie palę i innym odradzam"

W czwartkowe przedpołudnie w Filii Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu przy Alei Przyjaźni odbyła się jubileuszowa, bo 10 gala podsumowująca konkurs fotograficzny "Sam nie palę i innym odradzam". Nadesłano ponad 100 prac wykonanych przez 54 uczniów z 19 szkół. Nie mogło również zabraknąć prac uczniów naszej szkoły. W kategorii reportażu nagród nie przyznano.

Konkurs Państwowej Komisji Wyborczej "Wybieram Wybory " - II edycja

Michał Tratkiewicz z kl.1c i Michał Krafczyk z kl.2a przeszli do drugiego etapu Konkursu " Wybieram Wybory ". Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych eliminacjach.

Wykaz stypendystów – uczniów ZSO w roku szkolnym 2016/2017

Stypendyści - Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

W sobotę 28 października2017r. na Zamku Królewskim w Warszawie społeczność Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci zainaugurowała kolejny – 35. już – rok pracy z najzdolniejszymi uczennicami i uczniami z całej Polski.

Tytuły Prymusa Opolszczyzny przyznane !

Podczas Regionalnego Święta Edukacji 23 października 2017 roku w PSM im. F. Chopina w Opolu zostały wręczone nagrody i stypendia Marszałka Województwa Opolskiego. Jak co roku, Marszałek WO Andrzej Buła wyróżnił nagrodami i stypendiami najzdolniejszych uczniów, za szczególne osiągnięcia w nauce i ogólnopolskich konkursach i olimpiadach oraz najaktywniejszych nauczycieli.

Szymon Płuska zwyciężył w „Kafkowskim konkursie literackim”

W trakcie tegorocznych wakacji, 24 lipca, uczeń klasy 2B Szymon Płuska zwyciężył w „Kafkowskim konkursie literackim” organizowanym przez internetowe czasopismo „Magazyn Histeria”.

Rok szkolny - 2016/2017

Trzech Najlepszych Studentów III edycji Akademii Młodego Ekonomisty na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Agata Książek z kl.3gA jest w gronie trzech Najlepszych Studentów III edycji Akademii Młodego Ekonomisty na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Na spotkaniu finałowym 12 czerwca br. uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy, którą zdobyli podczas wieczornych poniedziałkowych wykładów, warsztatów.

Uczniowie III LO - laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i konkursów tematycznych 2016/2017

« [1] 2 3 4 5 z 13 stron »