Szanowni Państwo.
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów.

W związku z ogłoszeniem przez Ministra Edukacji Narodowej i Nauki rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego  rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 informuję, że
nauka zdalna prowadzona będzie do 8 listopada 2020r.

Zasady wprowadzone w III LO dotyczące kształcenia na odległość od dnia 21.10. br. obowiązują nadal.

Na stronie www.lo3.opole.pl zamieszczone są plany lekcji oraz harmonogram koniecznych zmian.

Bardzo proszę o stały kontakt z wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją szkoły poprzez e – dziennik.

Życzę zdrowia,
z poważaniem

Dzisiaj jest niedziela, 25 październik 2020r,

Olimpiady i konkursy

Rok szkolny - 2019/2020

XXXVII OGÓLNOPOLSKI SEJMIK MATEMATYKÓW

W tegorocznej edycji, której finał został przeprowadzony bez prezentacji prac naukowych ze względu na epidemię, wśród najlepszych uczestników, znalazła się uczennica klasy I Cn opolskiej Trójki , Paulina Stasiuk, która za pracę Analiza wydajności pracowników w firmie produkcyjnej z zastosowaniem modelu regresji liniowej, opracowaną pod opieką dr. hab. Roberta Sochackiego, otrzymała List Gratulacyjny.

LII Mała Olimpiada Matematyczna

Tegoroczna, LII Mała Olimpiada Matematyczna w Województwie Opolskim, nie przyniosła zaskoczenia: po raz kolejny 7 - osobowy zespół uczniów III LO im. M. Skłodowskiej - Curie zwyciężył w klasyfikacji drużynowej.
Gratulacje !!!

SUKCESY OPOLSKICH UCZNIÓW - INFORMATYKÓW

PODSUMOWANIE XXXVII OLIMPIADY INFORMATYCZNEJ

GRATULACJE DLA ABITURIENTÓW KLASY MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNEJ, MIKOŁAJA I WOJCIECHA !!!

Nauczycielem prowadzącym ITN obu uczniów jest
mgr Krzysztof Mełech.

Etap centralny olimpiad i konkursów

III Ogólnopolski Konkurs Literacki

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu

Miło nam poinformować, że w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Muzyka jest piękna - bajka-opowiadanie dla dzieci" wyróżnienie otrzymało opowiadanie, autorstwa Aleksandry Orlikowskiej, pt. "Jak Stasia uratowała świat przed ciszą". Ilustracje do tekstu wykonała Aleksandra Ciasnocha. Laureatkom konkursu gorąco gratulujemy! Opowiadanie ukazało się już drukiem w wydawnictwie SINDRUK-DIMK. Polecamy!

Nasi uczniowie zawsze aktywni !!!

"Trójkowicze" swym zaangażowaniem w różne przedsięwzięcia udowadniają nie tylko różnorodność swych zainteresowań, ale również szczególne umiejętności debatowania, dyskusji, prowadzenia spotkań tematycznych i współpracy w grupie.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Reprezentanci Opolszczyzny to
Mikołaj Pater, ubiegłoroczny absolwent Trójki oraz
Piotr Zatwarnicki, uczeń klasy matematyczno - informatycznej naszej szkoły, którzy otrzymali stypendia za sukcesy uzyskane w krajowych finałach olimpiad przedmiotowych.

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!!!

W środę, 4 marca 2020 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020 pt. "Dumni z Ewangelii i z Polski". Trzy osoby z naszej szkoły będą reprezentowały naszą diecezje.

Aleksandra Koteluk z kl.3e III LO w Opolu zwyciężyła w konkursie krasomówczym

W dn.28.02.2020 r. w MBP w Opolu odbyły się eliminacje regionalne XXII Ogólnopolskiego Konkursu im.Wojciecha Korfantego.

Konkurs jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

Izabela Szczepanik z kl. II B

Z przyjemnością informujemy, że Izabela Szczepanik z kl. II B zakwalifikowała się do zawodów III stopnia (etapu centralnego) XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Opiekunem jest Pani Danuta Czura

« [1] 2 3 4 5 z 22 stron »