Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest poniedziałek, 30 marzec 2020r,

Olimpiady i konkursy

Rok szkolny - 2019/2020

Nasi uczniowie zawsze aktywni !!!

"Trójkowicze" swym zaangażowaniem w różne przedsięwzięcia udowadniają nie tylko różnorodność swych zainteresowań, ale również szczególne umiejętności debatowania, dyskusji, prowadzenia spotkań tematycznych i współpracy w grupie.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Reprezentanci Opolszczyzny to
Mikołaj Pater, ubiegłoroczny absolwent Trójki oraz
Piotr Zatwarnicki, uczeń klasy matematyczno - informatycznej naszej szkoły, którzy otrzymali stypendia za sukcesy uzyskane w krajowych finałach olimpiad przedmiotowych.

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!!!

W środę, 4 marca 2020 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020 pt. "Dumni z Ewangelii i z Polski". Trzy osoby z naszej szkoły będą reprezentowały naszą diecezje.

Aleksandra Koteluk z kl.3e III LO w Opolu zwyciężyła w konkursie krasomówczym

W dn.28.02.2020 r. w MBP w Opolu odbyły się eliminacje regionalne XXII Ogólnopolskiego Konkursu im.Wojciecha Korfantego.

Konkurs jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

Izabela Szczepanik z kl. II B

Z przyjemnością informujemy, że Izabela Szczepanik z kl. II B zakwalifikowała się do zawodów III stopnia (etapu centralnego) XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Opiekunem jest Pani Danuta Czura

Sukces Trójkowiczów

W minioną sobotę 18 stycznia zakończyły się etapy okręgowe interdyscyplinarnych olimpiad społeczno - historycznych. Wspaniały sukces osiągnęli w nich uczniowie klasy 2a humanistycznej.

Przedstawiciele najlepszych szkół z Opola spotkali się z prezydentem

Złote Pióro 2019 dla Aleksandry Orlikowskiej

Aleksandra, uczennica klasy humanistycznej III LO w Opolu, została zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Giętkie Pióro", poświęconego w tym roku 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego i jego twórczości.

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie

5 grudnia 2019 r . (czwartek) w auli seminaryjno-akademickiej w Opolu odbył się etap finałowy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, 6 edycji: "Polski alpinizm i himalaizm". Reprezentowały naszą szkołę: Emilia Ciastoń i Tamara Bak.

Wykaz stypendystów w roku szkolnym 2019/20120

« [1] 2 3 4 5 z 21 stron »