Dzisiaj jest wtorek, 22 maj 2018r,

Olimpiady i konkursy

Rok szkolny - 2017/2018

ADAM GOMOŁA wśród najlepszych mówców w kraju!

5 marca w zabytkowym gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego pod honorowym patronatem europosła Jerzego Buzka. W eliminacjach okręgowych w całej Polsce uczestniczyło 400 uczniów, z nich wyłoniono 22 finalistów, których zadaniem było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do myśli przewodniej Nieszczęsny dar wolności? ks.J. Tischnera.

XX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy – Adam Gomoła najlepszym „krasomówcą” etapu regionalnego!

23 lutego 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyły się eliminacje regionalne XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego pod patronatem Prof. Jerzego Buzka. Celem konkursu jest m.in. pielęgnowanie języka polskiego (kolejnym patronem jest Rada Języka Polskiego), refleksja nakierowana na etyczny aspekt języka oraz przygotowanie uczniów do uczestniczenia w życiu publicznym.

51 Międzyszkolny Turniej Fizyczny rozstrzygnięty !!!

Organizowany przez Polskie Towarzystwo Fizyczne od ponad 50 lat turniej o Puchar Opolskiego Oddziału PTF został zamknięty w ubiegły weekend ( 24.02.2018). Puchar powrócił do III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, którego zespół finałowy w składzie: Markus Tatus 3 d, Kacper Szuniewicz 3 d i Rafał Polak 2 d ( uczniowie klas matematyczno – informatycznych) zdobył I miejsce.

CAMP LEADERS

Mateusz Palmer, uczeń klasy II d - matematyczno – informatycznej opolskiej Trójki, został zakwalifikowany do udziału w CAMP LEADERS – amerykańskim programie dla młodych wolontariuszy, którzy dzięki swym umiejętnościom, zaangażowaniu na rzecz innych oraz kompetencjom pracy z dziećmi mogą wakacyjne miesiące spędzić na letnich obozach w USA, pracując jako opiekunowie, pomocnicy, organizatorzy zajęć.

Olimpijskie sukcesy Dominiki Gryf

Uczennicy klasy 3 a – społeczno – prawnej
III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu

Dominika, tegoroczna maturzystka planująca studia prawnicze, jest szczególną pasjonatką współczesnej problematyki społecznej, w tym praw człowieka:

Etap wojewódzki przedmiotowych konkursów gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018

Społecznik, badacz, przyszły naukowiec – prawdziwy humanista!!!

Szymon Gasz, uczeń klasy III a Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, został zwycięzcą obu etapów regionalnych olimpiad. Zajął I miejsce w eliminacjach okręgowych LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, I miejsce w II etapie XLIV Olimpiady Historycznej i w obu przypadkach będzie reprezentował Trójkę, Opole i Region w etapach centralnych.

Anna Lena Królicka

Anna Lena Królicka – absolwentka klasy biologiczno – chemicznej 2017 w III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu - stypendystką Ministra Edukacji Narodowej.

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie !!!

Brawo dla naszych uczestników finału Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie !!!
Wspaniałe sukcesy, wspaniałe nagrody!!!

Uczniowie opolskiej Trójki zwycięzcami regionalnego etapu

Turnieju Debat Oksfordzkich dla młodzieży
„Historia w słowie zamknięta”
Damian Baron, Szymon Gasz i Maria Dąbrowska z klasy 3 a społeczno- prawnej oraz Jakub Staś z kl. 3 b biologiczno – chemicznej uzyskali III wynik w rankingu wszystkich zwycięskich w regionach zespołów !

« [1] 2 3 4 5 z 14 stron »