Dzisiaj jest środa, 17 styczeń 2018r,

Wydarzenia i imprezy szkolne

Rok szkolny - 2017/2018

Finał Szlachetnej Paczki już za nami …

Ogólnopolska akcja pomagania potrzebującym rodzinom w trudnej sytuacji finansowej i społecznej, prowadzona od lat przez Fundację Wiosna pod wodza ks. Jacka Stryczka, co roku znajduje odzew wśród uczniów i rodziców Opolskiej Trójki. Całe klasy podejmują wyzwanie przygotowania oczekiwanych „prezentów”, by były to paczki obfite i zaspokajające potrzeby wybranych rodzin.

Jesienne próby egzaminacyjne

Za sobą mają już próbne matury tegoroczni uczniowie klas III liceum, którzy w II połowie listopada zmierzyli się z obowiązkowymi egzaminami podstawowymi oraz wybranymi przedmiotami na poziomie rozszerzonym, od 5 do 7 grudnia próbne egzaminy gimnazjalne w 6 częściach piszą uczniowie ostatnich klas.

Tydzień dla Łukasza zakończony sukcesem

Podczas tygodniowej akcji (27.11- 01.12), nasza szkoła zebrała kwotę 1500zł na rehabilitację Łukasza Jacyszyna. Serdecznie dziękuję uczniom, którzy piekli ciasta, muffinki, sprzedawali bransoletki, breloki do kluczy, zakładki do książek. Szczególne podziękowania kieruję do klas: IIgA, IIgB, IIIgA, I c i IIB. Dziękuję także nauczycielom, rodzicom i wszystkim tym, którzy otworzyli się na pomoc i wsparli nasze działania.

REKOLEKCJE Z ZSO W OPOLU – 8 GRUDNIA 2017 r. (PIĄTEK)

Thanksgiving Day

W piątek, 24 listopada, w naszym liceum świętowaliśmy, rzadko obchodzony w Polsce, Dzień Dziękczynienia, święto obchodzone głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, które łączy ze sobą wszystkich ludzi niezależnie od tego kim są, skąd pochodzą i jakiego są wyznania.

WARSAW MODEL UNITED NATIONS 2.11-5.11 2017

Nasza podróż zaczęła się 1 listopada (środa). Po przybyciu do Warszawy zwiedziliśmy Stare Miasto i inne znaczące miejsca stolicy.

Następnego dnia udaliśmy się do II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie, gdzie miała miejsce ceremonia otwarcia Modelowych Obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, które były głównym celem naszej podróży.

Szkolenie dla rodziców " Rodzicielstwo i zagrożenia cyberprzestrzeni"

Dnia 30.11 (czwartek) o godz. 17:00 w auli szkolnej na 1 piętrze odbędzie sie szkolenie dla rodziców pt. "Rodzicielstwo i zagrożenia cyberprzestrzeni".

Tydzień dla Łukasza w III LO

W dniach 27.11- 01.12 (poniedziałek- piątek) na 1 piętrze odbędzie się "Tydzień dla Łukasza", czyli kwesta dla Łukasza Jacyszyna. Jest to akcja charytatywna zainicjowana wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Opolu, Zespołem Szkół w Dobrzeniu Wielkim, Zespołem Szkół Mechanicznych w Opolu oraz Zespołem Szkół Elektrycznych, która ma na celu zebranie środków na rehabilitację Łukasza.

Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego

Ministerstwo Obrony Narodowej,
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Opolu
zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące studiów na Wojskowej Akademii Technicznej oraz
Wydziale Wojskowym Akademii Medycznej.

Uczennica LO3 na Międzynarodowej Sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży w Tbilisi

W dniach 11.11-19.11.2017 Iga Lubczańska, uczennica opolskiego LO3 miała okazję być częścią polskiej delegacji na 86. Międzynarodową Sesję Europejskiego Parlamentu Młodzieży (EYP) w Tbilisi. Kwalifikacja była efektem udziału w 14. Narodowej Selekcji EYP Polska, która odbyła się w LO2 w Opolu pod koniec sierpnia.

« [1] 2 3 4 5 z 117 stron »