Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest wtorek, 07 kwiecień 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

Rok szkolny - 2019/2020

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu bawili się na studniówce w hotelu Arkas w Prószkowie

Nadszedł wyczekiwany czas studniówek, poprzedzających najgorętszy czas przygotowań do matury. W sobotę 1. lutego 2020 w hotelu Arkas w Prószkowie odbyła się uroczysta studniówka klas trzecich naszego liceum. Tradycyjnie bal otwarto polonezem, w tym roku odtańczonym do przejmującej kompozycji Bartosza Chojdeckiego z filmu Czas Honoru.

Oswajamy Matematykę

Od dnia 11 marca zajęcia z matematyki
dla maturzystów prowadzone w ramach projektu Oswajamy Matematykę
zostały odwołane.

V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

DZIEŃ OTWARTY W TRÓJCE

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Opole, 1 marca 2020r.

SPOTKANIE AUTORSKIE ABSOLWENTA III LO

MARKA ZATWARNICKIEGO
NOWA POWIEŚĆ, NOWA PRZYGODA
26 lutego 2020
Sala Konferencyjna MBP
ul. Minorytów 4
ZAPRASZAMY !!!

Trójkowicze w polonezie na opolskim rynku

Po raz 18 opolscy maturzyści mogli zatańczyć wspólnego poloneza, poprowadzonego w tym roku m.in. przez Pana Prezydenta Miasta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Opolskiego , prof. Marka Masnyka.

Trójkowicze i (nie)ostatni lot w kosmos

W środę 5 lutego uczniowie naszej klasy 2C mieli okazję uczestniczyć w wystawie organizowanej przez Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II w Opolu.

Kolejna z dyskusji panelowych w III LO

Podsumowanie 2019 roku w polityce międzynarodowej.
Dzięki współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Opolu uczniowie klas humanistycznych mogli po raz kolejny wziąć udział w panelowej dyskusji, po wprowadzeniu w aktualną problematykę międzynarodową przez moderujących spotkanie współpracowników RODM pod przewodnictwem dra Stanisława Niewińskiego.

Procedura - organizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej - zindywidualizowana ścieżka kształcenia

« [1] 2 3 4 5 z 153 stron »