Dzisiaj jest niedziela, 19 listopad 2017r,

Wydarzenia i imprezy szkolne

Rok szkolny - 2017/2018

Trzydniowa wyprawa do Pragi

„Dnia osiemnastego listopada, roku pańskiego 2017, rozpoczęła się trzydniowa wyprawa do Pragi, w której uczestniczyły klasy drugie trójkowych biol-chemów. Wszyscy zebrali się o godz. 6:15, aby niespełna sześć godzin później przekonać się, że warto jednak otworzyć zaspane oko i zachwycić się czeską stolicą w całej jej okazałości.

Projekt Krokus

W dniu 18 października 2017 roku szkoła wzięła udział w projekcie „Krokus”. Jest on realizowany z inicjatywy Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście (Holocaust Education Trust Ireland). W Polsce nadzoruje go Żydowskie Muzeum Galicja. W ramach projektu, szkoła otrzymała cebulki żółtych krokusów, które zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają z końcem zimy. Żółte kwiaty przypominają Gwiazdę Dawida, którą Żydzi byli zmuszeni nosić w czasie rządów narodowych socjalistów. Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora milionażydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu.

XV OPOLSKA WAMPIRIADA

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zaprasza na XV OPOLSKĄ WAMPIRIADĘ która zaplanowana jest na 24.10.2017 r. (wtorek).

KONCERT CHARYTATYWNY W ZSO

13 października w szkole odbył się koncert charytatywny dedykowany Pani Agnieszce Chatys-Mandzyn, nauczycielce języka angielskiego, której świat obrócił się do góry nogami w kwietniu tego roku, gdy zdiagnozowano u niej złośliwego raka jajnika.

Wyjazdy integracyjne klas pierwszych liceum

Piątego listopada zgromadziliśmy się pod szkołą, lecz bez plecaków. Mieliśmy za to bagaże i mnóstwo dobrej energii. Powód był prosty – Ia i Id wyjeżdża na wyjazd integracyjny. Długo czekaliśmy na tę wspólną wycieczkę. Po godzinie ósmej wyjechaliśmy w stronę Kotliny Kłodzkiej, w celu zwiedzania okolic i integracji. Podróż autokarem zajęła nam około dwie godziny, ale z pewnością nikomu się nie nudziło.

UWAGA! KLASY GIMNAZJUM I LICEUM

13 PAŹDZIERNIKA 2017 r. (piątek) LEKCJE SKRÓCONE DO GODZ.14.10 . DLA KLAS GIMNAZJUM I LICEUM.

Uwaga uczniowie starający się o przyznanie Indywidualnego Toku Nauki na r.sz. 2017/2018

Londyn 2017

Dwudziestego piątego września na parkingu przy szkole można było zaobserwować, jak klasy IIIgb i IIIga wrzucają walizki do luku bagażowego i żegnają się z rodzicami, by wreszcie wygodnie umościć się w autokarze. Mimo świadomości tego, że czeka nas prawie cała doba drogi, wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani – mieliśmy przecież wreszcie zobaczyć Londyn!

SZEKSPIR PO ANGIELSKU

WYJATKOWE ZAJĘCIA TEATRALNE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY !!!
Teatr szekspirowski w oryginale !!!!
Spotkanie organizacyjne
w środę 4 października o godz. 15 w auli III LO

Ścieżki Australii

Spotkanie ze studentami i nauczycielami z Melbourne School of Theology oraz Melbourne University.

« [1] 2 3 4 5 z 114 stron »