Dzisiaj jest czwartek, 21 wrzesień 2017r,

Wydarzenia i imprezy szkolne

Rok szkolny - 2016/2017

Opole - Jakiej reprezentacji potrzebuje polska młodzież?

Opole - Jakiej reprezentacji potrzebuje polska młodzież?, środa, 19. kwiecień 2017, Opole
Młodzi od lat powtarzają, że czują się niesłuchani. Że brak jest narzędzi, które pozwoliłyby im skutecznie wyrażać własne zdanie na bardzo wielu płaszczyznach. Równocześnie osoby aktywne społecznie w wielu sytuacjach sygnalizują potrzebę większej reprezentacji młodzieży na poziomie krajowym.

„Jakiej reprezentacji potrzebuje polska młodzież?”

Szanowni Państwo Dyrektorzy!
Członkowie Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej zaplanowali cykl 16 spotkań w miastach wojewódzkich, w trakcie których postarają się wspólnie z zaproszonymi gośćmi odpowiedzieć na pytanie: „Jakiej reprezentacji potrzebuje polska młodzież?”. Do udziału w spotkaniu zapraszają wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby podzielić się swoją opinią w tej sprawie.

Wielkopostne rekolekcje

W naszej szkole w kwietniu odbywały się Wielkopostne rekolekcje, które miały nas przygotować do najważniejszych świąt Wielkiej Nocy.

PAMIĘTAMY

Program uroczystości upamiętnienia Ofiar katastrofy smoleńskiej Opole – 10 kwietnia 2017 r.

Dwunasta edycja projektu CEMS Chance

Szanowni Państwo,

W imieniu CEMS Club Warszawa, organizacji non-profit działającej przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, pragniemy zaprosić uczniów Państwa szkoły do udziału w dwunastej edycji projektu CEMS Chance, która odbędzie się w terminie 16-19 maja 2017 r. w Warszawie.

Bieg Zajączka

Już w najbliższy poniedziałek i wtorek (10-11.04) na terenie boiska przy sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się 1. Bieg Zajączka. Środki zebrane podczas biegu będą przekazane na wsparcie Stowarzyszenia Nasza Pozytywka oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Serce dla Serca” w Opolu. Zbieramy pieniądze na zakup nowego stołu do tenisa dla placówki wsparcia dziennego (świetlicy popołudniowej) w Opolu przy ul. Ozimskiej 55.

MIESIĄC JĘZYKA OJCZYSTEGO

W dniu 28 marca uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum miło spędzili czas, oglądając przygotowane przez uczniów klasy IIgB przedstawienie promujące kulturę języka polskiego w ramach zakończenia obchodów Miesiąca Języka Ojczystego.

"O etyce słowa" w III LO

23 marca 2017r. zorganizowany został w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr III wykład poświęcony ważnemu zagadnieniu, jakim jest etyka słowa. Ostatnie lata przyniosły wiele pozytywnych zmian, np. szybki przekaz informacji, swobodę wyrażania myśli, opinii i poglądów. Jednak z obserwacji wynika, że nasilają się zjawiska negatywne w sferze komunikacji językowej.

Dołącz do akcji - #LiniaProsta

Uczniowie kl. IA gimnazjum wspólnie z opiekunem mgr Beatą Nowak w poniedziałkowe popołudnie przeszli ulicami Opola promując akcję "#LiniaProsta". Zachęcali mieszkańców do zrobienia zdjęcia dłoni z linią prostą narysowaną flamastrem.
Za każde zdjęcie dłoni oznaczone hasłem: #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku telewizja Lifetime przekazuje 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani na projekt „Mieszkanie chronione” pomagający usamodzielnić się osobom z zespołem Downa.

Szanowni Państwo – Uczniowie i Rodzice naszych uczniów.

W związku z ogłoszoną przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w Opolu akcją strajkową nauczycieli i pracowników niepedagogicznych w szkołach i placówkach oświatowych miasta Opola i zaplanowanym na dzień 31 marca (piątek) strajkiem informuję, że

« [1] 2 3 4 5 z 108 stron »