Szanowni Państwo; Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych Uczniów,

w związku z wprowadzeniem od 25 marca  do 10 kwietnia br. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nadal będziemy prowadzili zdalne nauczanie, modyfikując realizacje podstawy programowej kształcenia ogólnego do potrzeb dydaktycznych i wychowawczych naszych podopiecznych oraz możliwości technicznych nauczycieli i uczniów.

W zapisie zasad znajdziecie Państwo podstawowe  informacje dotyczące czasowego przeorganizowania kształcenia prowadzonego w naszej szkole, zgodne z wytycznymi MEN.

Na dzień dzisiejszy nie znajduję podstaw do zmiany planu lekcji, zakładając e–learning asynchroniczny.

Proszę o zgłaszanie uwag dotyczących prowadzonej w  III LO w Opolu zdalnej edukacji, potrzeb (także technicznych) umożliwiających korzystanie uczniów z tej formuły w czasie pandemii, niezbędny - stały kontakt z wychowawcami i nauczycielami, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Z życzeniami zdrowia, rychłego „do zobaczenia”
Joanna Raźniewska, dyr. PLO nr III

Dzisiaj jest wtorek, 07 kwiecień 2020r,

Matura

Rok szkolny - 2019/2020

MATURA PRÓBNA Z CKE - 2.04 - 8.04.2020

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W MATURZE PRÓBNEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ CENTRALNĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ.

UWAGA MATURZYŚCI I ABSOLWENCI PRZYSTĘPUJĄCY DO MATURY 2020 !

W DNIACH 24, 25 LUTEGO BĘDZIE PRZEPROWADZONA OBOWIĄZKOWA WERYFIKACJA POPRAWNOŚCI DANYCH I WYBORÓW EGZAMINACYJNYCH ZDAJĄCYCH MATURĘ W SESJI WIOSENNEJ 2020.

Kurs przedmaturalny

Kurs przedmaturalny: 10-12.02.2020 r.

Katedra Literatury Polskiej i Katedra Języka Polskiego

już po raz szósty zapraszają wszystkich chętnych maturzystów do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie przygotowującym do matury z języka polskiego.

MATURA 2020