Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

Rok szkolny - 2019/2020

KANDYDACI DO III LICEUM PRZYPOMINAMY O ETAPACH PRAC W SYSTEMIE REKRUTACYJNYM:

Egzamin z języka angielskiego do klas 1C (dwujęzyczne)

Przypominamy, że osoby, które zgłosiły swój udział w egzaminie z języka angielskiego do klas 1C (dwujęzyczne), muszą zgłosić się w podanych terminach z legitymacją szkolną lub innym dokumentem tożsamości!

O zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,

w celu usprawnienia procesu informowania o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 przekazuję w załączeniu specjalny plakat przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niektórzy z Państwa mogli go już wcześniej otrzymać od swojego kuratora oświaty. Uprzejmie proszę, aby plakat został umieszczony w widocznym miejscu i był dostępny dla grupy uczniów zainteresowanych przyszłoroczną rekrutacją.

INFORMACJA O OFERCIE EDUKACYJNEJ WYBRANYCH UCZELNI UNIWERSYTETY

Materiały do pracy zdalnej dla maturzystów w ramach realizowanego projektu edukacyjnego

Z uwagi na obecną sytuację nauczyciele matematycy, realizujący już po raz siódmy cykl zajęć przygotowujących do egzaminów maturalnych dla maturzystów, przygotowali pierwszą grupę wykładów online. Lista kolejnych wykładów będzie uzupełniana na bieżąco.

Drodzy Maturzyści

Drodzy Maturzyści,

link do informacji Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w sprawie rekrutacji na studia - w świetle decyzji o przesunięciu matur.

Matura próbna CKE - kwiecień 2020

Zasady oceniania:
- j.polski - poziom podstawowy
- j.polski - poziom rozszerzony
- fizyka
- matematyka - poziom podstawowy
- matematyka - poziom rozszerzony
- język angielski - poziom podstawowy
- język angielski - poziom rozszerzony
- język niemiecki - poziom podstawowy
- język niemiecki - poziom rozszerzony
- geografia
- biologia
- informatyka
- wiedza o społeczeństwie
- chemia
- historia

Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie naszych uczniów.
W związku z dzisiejszą informacja o wprowadzeniu zapisów Rozporządzenia MEN z dnia 9.04.2020. zmieniających rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że szkoła pozostanie zamknięta do 26.04.br, a edukacja nadal prowadzona będzie w formie zdalnej.

Zgodnie z dzisiejszą informacją, egzaminy maturalne nie odbędą się w maju, a o ich terminie MEN i CKE będą informować w późniejszym czasie.

MATURA PRÓBNA Z CKE - 2.04 - 8.04.2020

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W MATURZE PRÓBNEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ CENTRALNĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ.

UWAGA MATURZYŚCI I ABSOLWENCI PRZYSTĘPUJĄCY DO MATURY 2020 !

W DNIACH 24, 25 LUTEGO BĘDZIE PRZEPROWADZONA OBOWIĄZKOWA WERYFIKACJA POPRAWNOŚCI DANYCH I WYBORÓW EGZAMINACYJNYCH ZDAJĄCYCH MATURĘ W SESJI WIOSENNEJ 2020.

« [1] 2 3 4 5 z 155 stron »

Liczba odwiedzin: 5552021