UWAGA !

W dniach 31.07. - 04 08. 2020r. sekretariat czynny w godzinach: 8.00 - 15.00.

Drodzy Ósmoklasiści/Drodzy Rodzice!
Przypominamy najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym:
1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Możliwe jest:
a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
albo:
b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA.

Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpień 2020r,

Rok szkolny - 2013/2014

BRĄZOWY MEDALMISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA DLA NASZYCH SZACHISTÓW

Znakomicie spisali się nasi szachiści zdobywając 3 miejsce na Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach drużynowych, które odbyły się 31 stycznia w Kędzierzynie-Koźlu.

ŚWIETNA FORMA NASZYCH SIATKAREK!!!

Bardzo dobrze spisują się ostatnio nasze siatkarki, które 23 stycznia wzięły udział w towarzyskim turnieju „Economiccup” zorganizowanym przez zaprzyjaźniony ZSEkonomicznych. Dziewczyny w świetnym stylu pokonały drużyny z ZSZ im. S. Staszica, ZSZ nr 4 a także goszczący nas „Ekonomik”, wszystkie mecze wygrywając 2:0. Najlepszą zawodniczką w naszym zespole został Ola Kamieniak.

Władysław Kozakiewicz legendarny lekkoatleta ...

Władysław Kozakiewicz legendarny lekkoatleta, mistrz olimpijski w skoku o tyczce (Moskwa 1980), gościł w piątek 17 stycznia w naszej szkole.
Na spotkaniu z młodzieżą, które przygotowano w hali namiotowej, odpowiadał o swojej karierze sportowej.

Koszykarze w ósemce najlepszych drużyn w województwie!

W nieco osłabionym składzie, drużyna naszych koszykarzy wystąpiła w półfinale Mistrzostw Województwa w Koszykówce, które odbyły sie we wtorek 14 stycznia w Otmuchowie. Rywalami zespołu III LO byli gospodarze z ZS w Otmuchowie i zespół z Brzegu. W naszej drużynie zabrakło uczniów klas drugich, którzy od poniedziałku „relaksują się” na warsztatach narciarskich w Białce:) Mimo braków kadrowych koszykarze osiągnęli historyczny sukces.

Lekcja z Mistrzem

Już w piątek 17 stycznia, po raz drugi w tym roku szkolnym, będziemy gościli w naszej szkole wybitnego sportowca. W listopadzie mieliśmy okazję spotkać się w naszej hali namiotowej z rekordzistką Polski w skoku wzwyż Kamilą Stepaniuk (Lićwinko), tym razem naszym gościem będzie złoty medalisty olimpijski z Moskwy (1980) i były rekordzista świata w skoku o tyczce Władysław Kozakiewicz.

Uczniowie naszej szkoły na trasie biegu WOŚP

W niedzielę 12 stycznia w ramach WOŚP odbył się 2. Opolski Bieg „Policz się z cukrzycą”. Trasa licząca prawie 5 km, biegła bulwarami nad Młynówką, biegacze zawitali też na wyspę Bolko.
Wśród prawie 200 biegaczy znalazła się także ekipa naszej szkoły.

Wojewódzki dzień prostego kręgosłupa 10 stycznia 2014 r.

Program przeciwdziałania wadom postawy ciała u dzieci i młodzieży w województwie opolskim

Wojewódzki dzień ćwiczeń śródlekcyjnych

Na dworze pochmurno, słońca zdecydowanie coraz mniej. Taka pogoda ma duży wpływ na nasze samopoczucie i nie sprzyja efektywnej pracy na zajęciach lekcyjnych. Jak można temu przeciwdziałać?

Koszykarze PLO nr III wicemistrzami Opola!

Grudzień to miesiąc, w którym w Opolu odbywają się rozgrywki w koszykówce. Nasi koszykarze wygrali wszystkie mecze w eliminacjach, pokonując kolejno zespoły: ZSZ im. St. Staszica, ZSTiO oraz PLO nr VI.

NASI SZACHIŚCI W FINALE

We wtorek 2 grudnia odbył się półfinał wojewódzki w szachach drużynowych. Nasi ubiegłoroczni mistrzowie grający w składzie: Adam Filipowicz, Maciek Skolarczyk, Arek Kamiiński i Daria Matyja po raz kolejny udowodnili swoją wyższość nad drużynami z Prudnika, Krapkowic, Kędzierzyna- Koźla i z pierwszego miejsca awansowali do finału wojewódzkiego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

« 11 12 13 [14] 15 z 15 stron »