Szanowni Państwo,

użytkownicy naszej strony internetowej,

bardzo przepraszamy za niedogodności związane z zamianą czcionek i zmianami zapisów –

spowodowane jest to starym programem i prosząc o cierpliwość,

informujemy o przygotowywanej nowej formie strony www. Opolskiej Trójki.

UWAGA !

W DNIACH: 14.07. - 30.07. 2020r. SEKRTARIAT PLO III BĘDZIE NIECZYNNY.

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE ZAŁATWIENIE EWENTUALNYCH SPRAW.

Dzisiaj jest czwartek, 16 lipiec 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

Rok szkolny - 2008/2009

Uwaga!!! - Uroczystość ślubowania klas pierwszych gimnazjum i liceum

Uroczystość ślubowania klas pierwszych gimnazjum i liceum odbędzie się:

29 września 2008 (poniedziałek) o godz.:
14.30 – liceum
16.00 – gimnazjum

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009:
GIMNAZJUM:
01 września 2008 - godz. 9.00 - aula szkolna

LICEUM:
01 września 2008
KLASY I-wsze - godz. 10.00 - aula szklona
KLASY II-gie i III-cie - godz. 10.00 w salach lekcyjnych (wykaz sal zostanie wywieszony na tablicy ogłoszeń przy portierni)

Rok szkolny - 2007/2008

7-15 września 2007 Kolejne spotkanie polsko-niemieckie

Wymiana polsko-niemiecka to dla części uczniów naszej szkoły stały i niezbędny element września. Tradycyjnie, na początku roku szkolnego spotykamy się z naszymi rówieśnikami z Niemiec. Przygotowania do wyjazdu (przyjazdu) zaczynają się już w czerwcu. Co najważniejsze, kontakty i przyjaźnie nawiązane na wymianie trwają cały rok. Dowodem na to są mejle, rozmowy i wizyty także po oficjalnym zakończeniu wymiany.

Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Dwie klasy o profilu biologiczno – chemicznym – 1b i 2c wy-brały się w maju tego roku w celach raczej dydaktycznych niż wy-poczynkowych do malowniczo położonego niewielkiego miasteczka zwanego Goniądzem. Otoczone przez tereny bagienne należące do Biebrzańskiego Parku Narodowego wywarło na uczniach „trójki” niezapomniane wrażenie. Sympatyczni, nie wszyscy co prawda, lecz wyjątki potwierdzają regułę, mieszkańcy czy bliskość rzeki pozytywnie wpłynęły na ich humory, zapewniając miłą, ciepłą at-mosferę w ciągu całych pięciu dni wycieczki.

V edycja seminarium naukowego „Auschwitz - historia i symbolika”

W dniach od 17 do 19 marca br. uczniowie III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu wraz ze studentami IV rok Historii Uniwersytet Opolski uczestniczyli w V edycji seminarium naukowego Auschwitz - historia i symbolika zorganizowanego przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Podobnie jak w ubiegłych latach trzydniowy pobyt opolskiej grupy w Oświęcimiu wypełniły wykłady, warsztaty, prelekcje, pokazy filmowe oraz studyjne zwiedzanie terenu byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau.

Podróż w nieznane czyli na podbój Londynu

Jak to w zwyczaju naszej szkoły bywa, przeciętni uczniowie spędzają niedzielne popołudnia ślęcząc nad książkami. Klasa 3gA jednak stara się odłamywać od tych reguł i wymyśla liczne wycieczki szkolne. Tym razem wybraliśmy wielką, ale to przeogromną metropolię pod nazwą Londyn...

WYMIANA OPOLE-NIEUWEGEIN

Po powrocie z wymiany w Holandii wiele osób miało mieszane uczucia, ja jednak muszę zdecydowanie powiedzieć, że spędziłam tam jeden z ciekawszych tygodni mojego życia.

Wycieczka integracyjna klasy I A

W dniach 17-19 października 2007 roku, nasza klasa ( I a) wyjechała na wycieczkę integracyjną. Już od dłuższego czasu wszyscy nie mogli się jej doczekać, więc kiedy wreszcie siedliśmy w autobusie, byliśmy bardzo podekscytowani i zadowoleni.

Absolwenci PG 9

Z okazji 10 rocznicy utworzenia Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu, zostanie przez nas wydana publikacja, która podsumuje działalność szkoły. Jeśli chcielibyście podzielić się swoimi wspomnieniami, posiadacie unikatowe, ciekawe zdjęcia, które wzbogaciłyby monografię szkoły, możecie je nadsyłać na adres korespondencyjny szkoły lub pocztą elektroniczną.. Za wszystkie materiały z góry dziękujemy.

Wakacyjna szkoła programowania

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego z kierunku Informatyka proponują uczniom opolskich liceów Wakacyjną Szkołę Programowania.
Informacji i zapisów dokonuje Paweł Adamski. Można się z nim skontaktować mailowo:
szkolaprogramowania@gmail.com lub pawel.poczta@gmail.com

« 146 147 [148] 149 150 z 155 stron »