Dzisiaj jest wtorek, 10 grudzień 2019r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

Rok szkolny - 2003/2004

Wydarzenia roku 2003

14 listopada 2003 r. przywitaliśmy w szkole znakomitego gościa, autora jednej z najpopularniejszych książek ostatnich miesięcy, pt. "S@motność w Sieci". Janusz Leon Wisniewski przyjechał do nas dzięki dwóm uczennicom klasy IVb. Długo oczekiwane spotkanie rozpoczęło się przemową samego autora. Mówił najpierw o sobie samym, swoim życiu, potem o książkach, szczególnie zaś o wyżej wymienionej.

Rok szkolny - 2002/2003

Na rzecz PCK

Wielu uczniów liceum i gimnazjum naszej szkoły chętnie bierze udział w licznych akcjach charytatywnych. Kolejna odbyła się tuż przed świętami, a zorganizowało ją koło PCK działające w naszej szkole od kilku lat pod opieką mgr Włodzimierza Tomczyka. Kilkakrotnie uczniowie liceum na ulicy Krakowskiej w Opolu sprzedawali wielkanocne koszyczki.

Licz się ze słowami !!!

02.04.2003 r. klasa I Ga pod opieką mgr Anny Szczęsnej-Domagały zorganizowała dla klas gimnazjalnych przedstawienie pt. "Licz się ze słowami", na który zaproszne zostały klasy gimnazjalne. Przedstawienie odbyło się w ramach Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Języku, pilotowaym przez Koło Naukowe Studentów Polonikstyki Uniwersytetu Opolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.

Kabareton

W dniu 01.04.2003 r. przy okazji Prima Aprillis odbył się kabareton, stający się po mału tradycją naszej szkoły, prezentujący różnego rodzaju scenki rodzajowe w wykonaniu uczniów niektóych klas liceum i gimnazjum.

Rok szkolny - 2001/2002

Miniprzedsiębiorstwo "Figle.com"

Działalność naszego przedsiębiorstwa nie ogranicza się jedynie do produktu finalnego. Organizujemy wiele imprez szkolnych, jak na przykład Dzień Nauczyciela oraz współpracujemy z Samorządem Szkolnym.
Co czwartek spotykamy się na zebraniach, na których omawiamy sprawy dotyczące naszego przedsiębiorstwa - podsumowujemy tydzień, planujemy następne przedsięwzięcia i wymyślamy, jak udoskonalić nasz produkt finalny. Z każdego zebrania członkowie administracji muszą sporządzić sprawozdanie. Polega to na tym, aby zapisać cel spotkania, jego przebieg oraz listę obecności osób w danym dniu.

Rok szkolny - 2000/2001

Miniprzedsiębiorstwo "Otomodachi"

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest niekomercyjną organizacją pozarządową, zajmującą się prezentowaniem młodzieży zasad działania biznesu poprzez różne programy edukacyjne. Jednym z takich programów jest właśnie "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo".

« 144 145 146 147 [148] z 148 stron »