Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Wolontariat w ZSO

Rok szkolny - 2016/2017

Wspólne kolędowanie w Hospicjum Betania w Opolu

6 grudnia przedstawiciele Samorządu Szkolnego z gimnazjum udali się do Hospicjum Betania w Opolu, aby wspólnie z podopiecznymi świętować Mikołajki.

Zaśpiewali kolędy i rozdali własnoręcznie zrobione pierniki oraz przygotowane przez sekcję artystyczną bałwanki. Podopieczni odwdzięczyli się uśmiechem za miłe spotkanie.

Rok szkolny - 2015/2016

Maraton 2016- odbiór koszulek

Psycholog szkolna prosi o odbiór koszulek dla wolontariuszy na VI Maraton Opolski 2016. Proszę przedstawicieli klas- przewodniczących o odbiór koszulek na portierni szkoły w dniach 5 i 6.maja (czwartek- piątek) w godz. 12:00- 16:00.
Koszulki będą wydawane według listy.

Maraton 2016 - podziękowania

Serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom VI Maratonu Opolskiego (8.05.2016), którzy zaangażowali się w organizację tego dużego przedsięwzięcia. W tym roku w organizacji maratonu wzięło udział 120 uczniów PG9 i IIILO. Zaświadczenia będzie można odebrać w pierwszym tygodniu czerwca br. u psychologa szkolnego.

GALA WOJEWÓDZKA XVII OPOLSKIEJ EDYCJI SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW "OŚMIU WSPANIAŁYCH"

24 maja 2016 r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się Gala Wojewódzka XVII Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu oraz rozwijanie wrażliwości i prospołecznych postaw młodych ludzi.

Akcja "Pluszak dla Malucha"

W dniach 18-29. 04.br. na parterze szkoły odbędzie się akcja zbiórki maskotek (nowych lub używanych) dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Zebrane misie i lalki przekażemy Ochotniczej Straży Pożarnej Jasiona. Maskotki można przynieść na portiernię lub do gabinetu psychologa szkolnego.

Podsumowanie akcji "Pluszak dla Malucha"

Serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli za zbiórkę zabawek w ramach akcji "Pluszak dla Malucha." 4. worki zabawek zostały przekazane Ochotniczej Straży Pożarnej Jasiona. Zabawki posłużą podczas interwencji strażaków- gł. w wypadkach drogowych w których uczestniczą dzieci.

Warsztaty integracyjne z uczniami Szkoły Specjalnej w Opolu.

"Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić"

Uczniowie klasy IE podczas kilku godzinnych warsztatów mieli okazję popracować z dziećmi niepełnosprawnymi uczestnicząc w dwóch zajęciach.

Śniadanie Wielkanocne na opolskim rynku

W dniu 23.03.2016r na opolskim rynku wokół Ratusza odbyło się „II Śniadanie Wielkanocne dla Mieszkańców Opola”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez Opolski Okręgowy Oddział PCK oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pod patronatem Prezydenta Miasta Opola, Przewodniczącego Rady Miasta Opola oraz Biskupa Opolskiego.

Pola Nadziei 2016

18.03 (piątek) na ulicach Opola pojawili się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Opola, w tym także wolontariusze Klubu Ośmiu III LO - zbierali pieniądze dla pacjentów opolskiego hospicjum Betania. Również na korytarzu szkoły robili symboliczne zdjęcia z żonkilem w tle, które udekorują sale hospicjum. Finał akcji zwieńczyło wspólne zdjęcie wolontariuszy z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim pod opolskim ratuszem.

Przyłącz się i zostań wolontariuszem podczas VI Maratonu Opolskiego.

Dnia 7.marca br. (poniedziałek) o godz. 10:50 (4 lekcja) zapraszam wszystkich chętnych wolontariuszy na spotkanie organizacyjne dotyczące VI Maratonu Opolskiego. Szkolenie odbędzie się w hali sportowej (na balonie).

« 1 [2] 3 4 5 z 5 stron »

Liczba odwiedzin: 5551980