Dzisiaj jest wtorek, 10 grudzień 2019r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

Rok szkolny - 2018/2019

,,Piszę , bo lubię, chcę i mogę

Katarzyna Zych uczennica kl. Ie o profilu lekarskim zajęła II miejsce w III Konkursie Literackim ,,Piszę , bo lubię, chcę i mogę" dla uczniów ze stwierdzoną dysleksją, dysortografią lub dysgrafią. Organizatorem konkursu jest Miejska Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Opolu.

Liceum to czas na wybór ścieżki zawodowej

Liceum to czas na wybór ścieżki zawodowej. Nie wiemy jednak na czym polega praca wykonywana w wielu zawodach. Jedną z takich profesji jest pogotowie ratunkowe. Nasza klasa miała możliwość zobaczenia jak wygląda Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) Opole w Polskiej Nowej Wsi.

Wycieczka licealistów i gimnazjalistów do Italii

29 maja rozpoczęła się fascynujaca przygoda 43 uczniów LO3 i PG 9, którzy mieli tę przyjemność, aby pod okiem opiekunek : Pań Anny Szczęsnej-Domagały, Katarzyny Krupińskiej i Małgorzaty Dorotnik-Kukielki zwiedzić interesujące rejony Włoch i posmakować włoskiego klimatu miast i miasteczek.

VI Gala Opolskich Ogrodów Talentów

W środę 5 czerwca 2019 roku odbyła się VI Gala Opolskich Ogrodów Talentów. Prezydent miasta Opola przyznał tytuły Artystycznego Talentu Roku 2019 dwóm uczennicom naszej szkoły. Anna Domagała z Liceum Ogólnokształcącego nr III otrzymała dyplom za wybitne osiągnięcia w konkursach, turniejach i przeglądach z zakresu sztuki recytatorskiej i muzycznej, a Aleksandra Orlikowska, uczennica klasy gimnazjalnej, za wybitne osiągnięcia z zakresu sztuki literackiej.

STYPENDIUM SZKOLNE 2019/2020

Procedura dotyczącą realizacji wniosków na stypendium szkolne w okresie świadczeniowym 2019/2020:

Letni ogródek dla uczniów

Z okazji Dnia Dziecka szkoła zakupiła 8 leżaków dla uczniów. Nadchodzący koniec roku, a w związku z tym intensywne przygotowania do zdobycia, jak najlepszych ocen sprawiają, że uczniowie, nie mają czasu na odpoczynek. W związku z czym chcemy, aby mogli odpocząć w tworzącym się "ogródku letnim" na zielonym terenie boiska szkolnego.

Rusza kolejna edycja stypendiów Urzędu Marszałkowskiego WSPIERAMY NAJLEPSZYCH III

Regulamin stypendialny oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie www.opolskie.pl w zakładce REGION lub w sekretariacie Departamentu Edukacji i Rynku Pracy

VI GALA OPOLSKICH OGRODÓW TALENTÓW W DNIU 3 CZERWCA 2019 r.

WYDZIAŁ OŚWIATY URZĘDU MIASTA OPOLA WRAZ Z MŁODZIEŻOWYM DOMEM KULTURY W OPOLU

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH WYCHOWANKÓW PUBLICZNYCH I NIEPUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI ORAZ UCZNIÓW PUBLICZNYCH I NIEPUBLICZNYCH SZKÓŁ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE MIASTA OPOLA WRAZ Z RODZINAMI, OPIEKUNAMI, BLISKIMI I NAUCZYCIELAMI NA

VI GALĘ OPOLSKICH OGRODÓW TALENTÓW W DNIU 3 CZERWCA 2019 r.

XXX rocznica wyborów czerwcowych

UWC

« 1 2 [3] 4 5 z 148 stron »