Szanowni Państwo,

użytkownicy naszej strony internetowej,

bardzo przepraszamy za niedogodności związane z zamianą czcionek i zmianami zapisów –

spowodowane jest to starym programem i prosząc o cierpliwość,

informujemy o przygotowywanej nowej formie strony www. Opolskiej Trójki.

UWAGA !

W DNIACH: 14.07. - 30.07. 2020r. SEKRTARIAT PLO III BĘDZIE NIECZYNNY.

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE ZAŁATWIENIE EWENTUALNYCH SPRAW.

Dzisiaj jest czwartek, 16 lipiec 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

Rok szkolny - 2019/2020

Zajęcia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Opolskiego

We wtorek 22 stycznia klasa 2B, dzięki uprzejmości Uniwersytetu Opolskiego, wzięła udział w zajęciach odbywających się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Opolskiego przy ulicy Oleskiej. Wizyta rozpoczęła się wykładem na temat niewyróżniających się niczym roślin o działaniu psychoaktywnym, które w przeszłości mogły być składnikami mitycznej "maści na latanie" sporządzanej przez średniowieczne czarownice.

Projekt edukacyjny - OSWAJAMY MATEMATYK

ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU MATURALNEGO
Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM
I ROZSZERZONYM

Zwolnieni z teorii

Jako członkowie zespołu "Chcę być kimś - przyszłość w naszych rękach"
działający w ramach ogólnopolskiego projektu "Zwolnieni z teorii"
serdecznie zapraszamy na warsztaty motywacyjne,
które odbędą się dnia 4.02.2020 o godzinie 11.00
w sali widowiskowej w Strzeleckim Ośrodku Kultury.

INFORMACJA O STYPENDIACH MOTYWACYJNYCH

(ZGODNIE Z ART.90G USTAWY Z DNIA 7 WRZEŚNIA 1991 O SYSTEMIE OŚWIATY)
DLA UCZNIÓW OSIĄGAJĄCYCH W DANYM SEMESTRZE WYSOKIE WYNIKI W NAUCE

Warsztaty w Białce Tatrzańskiej

Jak co roku, w dniach 6.-10. stycznia uczniowie klas 1. i 2. naszego liceum łączyli naukę i doskonalenie jazdy na nartach czy desce na "białej szkole" w Białce Tatrzańskiej. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi, warunki narciarskie były wyśmienite, humory dopisywały.

Bezpieczne ferie - o czym warto pamiętać?

Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora.

Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty - na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Jasełkowy Musical

Jasełkowy Musical - przygotowany przez uczniów III LO pod opieka Pani Małgorzaty Chalińskiej, miał swą premierę 18 grudnia, został trzykrotnie przedstawiony na szkolnej scenie - w huku braw !

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

SZKOLNY ZESPÓŁ
MUZYCZNY
ZAPRASZA NA SWÓJ WYSTĘP
19 GRUDNIA
AULA SZKOLNA

Opolka! od 16 grudnia

Rewolucja z opolskiej komunikacji miejskiej

Nocny Maraton Filmowy w szkole

Nocny Maraton Filmowy to nie tylko okazja do "nieprzespanej" nocy i sale lekcyjne oddane do dyspozycji "nocnych marków". To przede wszystkim doskonały moment na integrację z rówieśnikami różnych klas oraz przeżycie kilku godzin w niepowtarzalnym klimacie, jaki stworzyć potrafią filmy grane jeden za drugim. Projekcje odbyły się przy współpracy z Opolskim Kinem Objazdowym, dzięki czemu uczniowie mogli obejrzeć na profesjonalnym ekranie i ze świetną jakością obrazu i dźwięku libańsko-francusko-amerykański dramat filmowy z 2018 roku w reżyserii NadineLabaki. Obraz zdobył m.in. Nagrodę Jury na 71. MFF w Cannes oraz nominację do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.

« 2 3 [4] 5 6 z 155 stron »