ADAM GOMOŁA wśród najlepszych mówców w kraju!

ADAM GOMOŁA wśród najlepszych mówców w kraju!

5 marca w zabytkowym gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego pod honorowym patronatem europosła Jerzego Buzka. W eliminacjach okręgowych w całej Polsce uczestniczyło 400 uczniów, z nich wyłoniono 22 finalistów, których zadaniem było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do myśli przewodniej Nieszczęsny dar wolności? ks.J. Tischnera.
Adam Gomoła z kl. IIIa społeczno-prawnej pod opieką mgr Anny Szczęsnej -Domagały zwyciężył eliminacje okręgowe i miał niebywały zaszczyt wystąpić w przesłuchaniach finałowych. O randze tego konkursu niewątpliwie świadczy to, iż jury ocenia wartość merytoryczną wypowiedzi, sztukę krasomówczą i samodzielność sądów mówcy popartą doświadczeniem. Przemówienie Adama spodobało się jury i nasz licealista został nagrodzony wyróżnieniem.
 ,,Nie jest to konkurs dla osób skromnych - mówi Adam.  Żeby przekonać publiczność i jury trzeba emanować pewnością siebie, więc od początku do końca trzeba wierzyć w każde swoje słowo i własne możliwości - aż tyle i tylko tyle. Sama właściwa postawa gwarantuje większą część sukcesu. Z drugiej strony trzeba mieć na względzie, że jest to konkurs humanistyczny. Te zawsze rządzą się swoimi prawami, do których trzeba się odpowiednio dostosować. Dlatego dla jakichkolwiek rad co do tekstu, przydatnej literatury (naprawdę pomaga!) czy samych pytań o to, jak wygląda taki konkurs zapraszam do mnie. Uwierzcie mi, chęć do pracy i wiara w samego siebie już stawiają was w roli faworytów,
a jest o co kruszyć kopie. Zachęcam!" - radzi wyróżniony uczeń.

Serdecznie gratulujemy Adamowi wspaniałego sukcesu  i życzymy kolejnych tak ambitnych przedsięwzięć!