Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2020

Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2020

#CodeWeek, odbywający się w tym roku w terminie 10-25 października 2020 r., to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem.

Akcja przeprowadzana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Polska świetnie sobie radzi w tym wyścigu – dwa lata temu zajęliśmy trzecie miejsce, w ubiegłym roku – drugie.

Tegoroczna edycja CodeWeek będzie zupełnie inna niż poprzednie, ale przez to wyjątkowa. Dlaczego? Poza bezpośrednimi spotkaniami organizatorzy chcą w tym roku promować inicjatywy, które będą mogły być realizowane w świecie wirtualnym. Wsparcie można uzyskać na stronie codeweek.eu, gdzie na mapie wydarzeń znajduje się wiele inspiracji.

Najciekawsze pomysły zostaną pokazane również na stronie www.koduj.gov.pl.

Tegoroczna edycja CodeWeek  pozwala na organizację tradycyjnych spotkań, jednak nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa.

Do udziału w CodeWeek zachęcamy wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z programowaniem, ale także tych bardziej zaawansowanych, którzy mają już jakieś doświadczenie z kodowaniem.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej organizatora.
 

https://www.kuratorium.opole.pl/europejski-tydzien-kodowania-codeweek-2020/