Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

O szkole \ WZNIEŚĆ SIĘ NA WYŻSZY POZIOM


PROJEKT EDUKACYJNY w ramach PROGRAMU ERASMUS +

PROJEKT EDUKACYJNY w ramach PROGRAMU ERASMUS +

 

Numer projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000071938

Wysokość dofinansowania: Przyznane dofinansowanie (EUR) 54 100,00

 

W ROKU 2023 REALIZUJEMY KOLEJNY PROJEKT UNIJNY SŁUŻĄCY MOBILNOŚCI I SZKOLENIOM NAUCZYCIELI  I UCZNIÓW 

- udział 20 uczniów wraz z 3 opiekunami w  mobilności międzynarodowej – wyjechaliśmy w listopadzie  do szkoły Agrupamento de Escolas de Benfica - Lisbona, w której skład wchodzi Liceum José Gomes Ferreira.

Projekt dotyczył wspólnej edukacji językowej ( j. angielski) i kulturowej. W czasie pobytu w Lisbonie uczniowie i nauczyciele mieli możliwość udziału w lekcjach przedmiotowych, pracy badawczej  i  obserwacjach przyrodniczych, projektach tematycznych – przede wszystkim artystycznych i z dziedzin nauk ścisłych. Wspólnie obserwowaliśmy owady,  faunę i florę największego parku miejskiego w Europie -  Parque Florestal de Monsanto w czasie wyprawy rowerowej, biosferę oceaniczną w lizbońskim oceanarium i na plażach morza  w Cascais. W dziedzinie sztuki pracowaliśmy w projekcie dotyczącym sztuki współczesnej w  Fundacji Calouste Gulbenkian i Muzeum Sztuki Współczesnej w Lizbonie, Imersyjnej wystawie sztuki Salvatore Dali oraz ekspozycji  dział gwiazdy streetartu – Banksy’ego. Razem z młodzieżą z liceum Jose Gomes Fereirra spędzaliśmy również czas po lekcjach oraz na wycieczkach turystyczno – historyczno – rekreacyjnych  poza aglomeracją ( Sintra) i w samym sercu miasta ( Alfama i podróż tramwajem nr 28, Mouraria – fado/ muzyka Lizbony, punkty widokowe na Graca, Baixa i Chiado, jarmark bożonarodzeniowy, Bairro Alto, nadmorskie promenady Cais de Sodre i Belem, Cristo Rei i podróż tramwajem wodnym – a naszymi przewodnikami byli uczniowie i nauczyciele z portugalskiej szkoły  - nowego partnera współpracy. 

 

- udział 10 nauczycieli w kursach języka angielskiego i szkoleniach na Malcie organizowanych przez St Mary's IInstitute Limited

Uczestniczyliśmy w wakacyjnych kursach tematycznych:

- Understanding mental health of students plus English language development

- Negotiation and Mediation in School Education plus English language development

- Creative Teaching and Language Development, Exclusive Programme for Teachers

- Teaching with games and simulations plus English language development

Mieliśmy nie tylko okazję szkoleń, wymiany doświadczeń w szerokiej grupie edukatorów z rożnych krajów i pracy projektowej, ale i zwiedzenia starożytnej Malty, aglomeracji Valetty i Wyspy Gozo. Bardzo wyjątkowy  czas dla naszych nauczycieli – praca w śródziemnomorskim klimacie 😊 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.