Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci już od ponad 30 lat pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach naukowych, technicznych i artystycznych. Organizujemy obozy naukowe, warsztaty i wiele innych projektów dla zdolnych uczniów.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Każdego roku nasze stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 18-20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe.
Ponadto, organizujemy dla nich ponad 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy. Część oferowanej podopiecznym pomocy jest w formie indywidualnych stypendiów celowych, uzależnionych od potrzeb poszczególnych osób i ich własnych projektów. Są to na przykład liczne granty na własne projekty badawcze i staże w najlepszych w Polsce laboratoriach.
Na naszej stronie można znaleźć dodatkowe informacje dla kandydatów:
Już teraz warto poznać nasze oczekiwania i przemyśleć treść wniosku. Przede wszystkim od kandydatów oczekujemy listu, w którym uczniowie opisują swoje zainteresowania, problemy naukowe, które ich interesują, wyzwania artystyczne, z którymi się mierzą.
Wypowiedź ucznia jest najważniejszym dokumentem, jaki oceniamy! Co powinno się w niej znaleźć?
Warto dołączyć też dodatkowe pliki np. z próbami literackimi, pracami badawczymi, opisami doświadczeń... Znacznie mniej ważna jest lista osiągnięć, choć również o nią prosimy. (Muzyków i plastyków obowiązują ponadto dodatkowe wymagania.)
Uwaga! Prosimy o przesyłanie wszystkich tekstów w formacie PDF. Jak przygotować pliki PDF?
Termin uzupełniania wniosków upływa 15 lipca. (Plastycy czas na dostarczenie nam oryginałów prac mają do 31 lipca.)
Formalną weryfikację wniosków będziemy prowadzić w czasie wakacji. W razie ewentualnych problemów, będziemy się kontaktować z kandydatami.
Wyniki rekrutacji ogłosimy na początku października. Pierwsze zajęcia odbędą się w listopadzie.