Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Nasi uczniowie wśród Opolskich Orłów 2022 !

22 czerwca na scenie   opolskiego Teatru Lalki i Aktora uczniowie opolskich szkół odebrali z rąk  wiceprezydenta Opola, Pana Macieja Wujca oraz Naczelnika Wydziału Oświaty, Pana Aleksandra Iszczuka - nagrody „Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych Miasta Opola” czyli popularny tytuł Opolskiego Orła.

12  naszych uczniów w kategorii Wiedza oraz 1 uczennica w kategorii Sport otrzymali za tegoroczne osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu co najmniej ogólnopolskim: pierwszy w tabeli wszystkich opolskich uczniów szkół ponadpodstawowych znalazł się – i nie jest to dla nas zaskoczeniem – Piotr Zatwarnicki, tegoroczny maturzysta klasy matematyczno – informatycznej, srebrny medalista VII międzynarodowej Olimpiadzie Bałtyckiej - Baltic IGeo oraz XVII Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej. W tym roku Piotr,  laureat I miejsca w XVLIII Olimpiadzie Geograficznej, również będzie reprezentował Polskę jako  lider zespołu, w XVIII Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej w Paryżu w lipcu tego roku.

Rotę przyrzeczenia Opolskich Orłów  dla wszystkich utytułowanych czytała Aleksandra Orlikowska, która w tym roku odebrała kolejne Orle Pióro – szczycąc się największą ich ilością wśród nagrodzonych. Dyplomy uznania odebrali również Nauczyciele – opiekunowie „olimpijczyków”, i tych naukowych, i tych sportowych oraz Rodzice.
Gratulacje !!!

Pełna lista tegorocznych nagrodzonych;
https://czasnaopole.pl/opolskie-orly-2022-rozdane/

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.