Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Zapraszamy na spotkanie z bohaterami książki "Apeirogon"

Rami Elhanan jest Izraelczykiem, Bassam Aramin Palestyńczykiem. Różni ich wszystko, dzieli mur. Powinni być dla siebie wrogami. Jednak wspólnota doświadczeń zjednoczyła ich ponad podziałami.

Poznali się w organizacji Bojownicy o Pokój, działającej na rzecz zakończenia okupacji. Są członkami Stowarzyszenia Rodziców, zrzeszającego Izraelczyków i Palestyńczyków, którzy wskutek trwającego konfliktu stracili dzieci.
W 1997 roku podczas spotkania z przyjaciółkami Smadar, córka Ramiego, ginie w wyniku samobójczego zamachu w centrum Jerozolimy. Dziesięć lat później Abir, córka Bassama, w przerwie między lekcjami zostaje śmiertelnie postrzelona przez izraelskiego żołnierza. Tragiczna śmierć córek nierozerwalnie zbliża ojców i na przekór wszystkiemu daje początek długoletniej przyjaźni oraz wspólnej misji.

Historia Ramiego Elhanana i Bassama Aramina stała się inspiracją dla irlandzkiego pisarza, Columa McCanna. Jego powieść "Apeirogon" była nominowana do Nagrody Bookera. Została również uhonorowana National Jewish Book Award.

Więcej o książce znajdą Państwo tu:

https://www.wbp.opole.pl/images/pdf/Newsletter/Newsletter-WBP-12-2021.pdf

 

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami książki "Apeirogon".

25 sierpnia
godz. 19:00
facebook.com/wbpopole

Spotkanie on-line w języku angielskim

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki
ul. Piastowska 18-19-20
45-081 Opole

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.