Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Lekkoatletki i koszykarze startowali z sukcesami

Kilka spektakularnych sukcesów odnotowali nasi szkolni sportowcy w zawodach rozgrywanych w ramach Kalendarza Szkolnego Związku Sportowego.
Drużyna dziewcząt zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Opola w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Skład zwycięskiej drużyny: Ania Kot (2e), Paulina Tomaszewska (1cs), Julia Konieczny (2e), Jessica Rynio (2a), Wiktoria Chęcinska (2e).
W Indywidualnych Biegach Przełajowych medale wywalczyły: Ania Kot (srebrny medal w biegu OPEN), Paulina Tomaszewska (brązowy medal w biegu OPEN), Julia Klama (srebny medal w biegu klas pierwszych -1dn).
W Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800 m, dziewczęta zajęły 2 miejsce w Mistrzostwach Opola i 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa (Namysłów).
Skład sztafety, który zmieniał się w wymienionych imprezach: Julia Klama, Julia Konieczny, Paulina Tomaszewska, Aleksandra Jaszczak, Maria Szatny, Jessica Rynio, Wiktoria Chęcińska, Anna Kot, Kamila Kud, Katarzyna Nowek, Aleksandra Raróg Martyna Łopianiak, Paulina Procyszyn.
Koszykarze wystartowali w rundzie eliminacyjnej Mistrzostw Opola (gr. D) i po zwycięstwach nad drużynami IX LO i Zespołu Szkół Budowlanych oraz nieznacznej porażce z V LO wywalczyli awans do rundy półfinałowej.
Skład drużyny koszykówki: Wojciech Gabryelski, Wojciech Skuła, Michał Tomczyk, Mateusz Waloszczyk, Miłosz Wiśniewski, Bartosz Lukas, Kamil Kaliński, Michał Głuszkiewicz, Przemysław Erbert, Jakub Jakimów.