Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Spotkanie z deputowanym do Parlamentu Europejskiego panem Konradem Szymańskim.

Kolejny parlamentarzysta odwiedził naszą szkołę. Tym razem był to deputowany do Parlamentu Europejskiego pan Konrad Szymański. Pan poseł przybył na spotkanie na zaproszenie Koła Politologicznego działającego w III LO. Nasz gość w swojej krótkiej mowie przedstawił swoją codzienną pracę jak europosła oraz problemy z jakimi musi się mierzyć dzisiaj europarlement i cała wspólnota. Następnie uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące prac europarlamentu co też czynili z chęcią. Pan poseł był zadowolony ze spotkanie. Mówił otwarcie o tym, że lubi spotykać się z młodzieżą akademicką i licealną. Serdecznie dziękował za zaproszenie.

Pan poseł w 1995 roku ukończył studia prawnicze na UAM w Poznaniu. Od końca lat 80-tych jest aktywny politycznie. Obecnie należy do Unii na rzecz Europy Narodów. Zajmuje się sprawami zagranicznymi i prawami kobiet zasiadając w obu komisjach w Parlamencie Europejskim. Jest jednym z delegatów ds. stosunków z Białorusią. Jest również redaktorem naczelnym pisma Międzynarodowy Przegląd Polityczny, które sam założył w roku 2002.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.