Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


IT Diamonds

W sobotę 5.11.2022 r odbył się na Politechnice Opolskiej finałowy konkurs IT Diamonds, podsumowujący projekt IT Girls rEvolution Academy.

Głównym celem tej inicjatywy jest popularyzacja branży IT wśród dziewcząt szkół ponadpodstawowych, chcących poznać możliwości przyszłego rozwoju zawodowego, poszerzyć swoje horyzonty, nabyć od doświadczonych ekspertów wiedzę z obszaru IT.

Firma Capgemini wraz z Partnerami przygotowała warsztaty online, obejmujące m. in. takie zagadnienia jak Cyberbezpieczeństwo, Sztuka Przemawiania, a Lokalni Liderzy, Trenerzy i Mentorzy wprowadzili uczestniczki w świat UX, Sztucznej Inteligencji i Low Code Platforms. Miały okazję zgłębić zagadnienia infrastruktury IT, dowiedzieć się czym jest project management oraz poznać tajniki testowania.

W trakcie konkursu dziewczyny mogły wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. Czekało na nie zadanie, na którego ukończenie miały 4 godziny, a efekty swojej pracy zaprezentowały przed jury konkursowym oraz publicznością.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice ze wszystkich roczników, nie tylko z klas o profilu informatycznym.

                                                                                       Dziękujemy za udział i zaangażowanie!

 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.