Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

W poniedziałek 13 listopada w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu spotkało się 56 laureatów tegorocznej edycji Dyktanda Niepodległościowego. Opolskie LO nr III jest koordynatorem regionalnym konkursu organizowanego przez Fundację Zawsze Warto z Karkowa od 11 lat. Dzięki Patronatom Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola finał konkursu pozwala honorować nagrodami najlepszych "ortografów" z całego regionu. Książki - z bardzo różnych dziedzin - ufundowane zostały przez krakowską Fundację, a trzy pierwsze miejsca  w poszczególnych kategoriach nagrodzone zostały - dzięki współpracy z PBW w Opolu - książkami opolskiego literata, Pana Tomasza Różyckiego i opatrzone autografem autora. Spotkanie uświetnili również goście z Urzędu Marszałkowskiego i władz miasta, rodzice laureatów i media, a organizatorzy zapraszają do przyszłorocznej edycji!

 

Oprawa spotkania to również recytacje wierszy Wisławy Szymborskiej przygotowane przez Monikę, Wiktorię i Piotra - uczniów kl. III C Trzeciego Liceum w Opolu i podziękowania dla zaangażowanych w organizację całego przedsięwzięcia nauczycieli - polonistów w postaci tomików poezji Noblistki, której 100. Rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku - Roku Wisławy Szymborskiej. Laureaci mogli również obejrzeć wystawę poświęconą historii odzyskania niepodległości przez Polskę i budowie nowego państwa rozpoczętej 105 lat temu.

Uczniowie i nauczyciele kilkunastu szkół z całego województwa mogą z satysfakcją świętować niepodległość  poprawnie ortograficznie i z szeroką wiedzą historyczną. 

Gratulacje !!!

Kurier Opolski - wydanie główne: Kurier Opolski - wydanie główne – 13 listopada 2023 (tvp.pl)

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.