Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Mamy Puchar Prezydenta Miasta Opola!!!

Mamy Puchar Prezydenta Miasta Opola!!!

W środę 12 czerwca 2024 r. drużyna naszej szkoły, TRÓJKOWICZE, wzięła udział w I Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Opola dla Mądrych Głów!

W trakcie gry miejskiej „Urwanie Głowy” wykazali się nie tylko wszechstronną wiedzą, ale i doskonałą znajomością Opola i jego historii. Podczas tej zabawy uczestnicy z 15 szkół ponadpodstawowych z Opola, korzystając ze specjalnie przygotowanej aplikacji, musieli rozpoznać budynek lub miejsce w Opolu, dotrzeć do niego, a następnie odpowiedzieć na pytanie lub rozwiązać zadanie z quizu.

Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych obejmującej wiedzę z takich przedmiotów jak język polski, matematyka, język angielski, język niemiecki, biologia, chemia, fizyka, informatyka, WoS, historia, pierwsza pomoc, dzieje Opola.

Nasza drużyna w składzie: Martyna Kalińska - 3E, Jakub Śmierciak - 3E, Zuzanna Kaczmarz - 2D, Filip Firszt - 2D, Jan Mazur - 2D i Mikołaj Kozera - 3D zajęła pierwsze miejsce tej w grze miejskiej i otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Opola. GRATULACE!!!

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.