Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

O szkole \ Biblioteka


Spotkanie on-line z Jackiem Podsiadłą

DETEKTYW LITERACKI na tropie… ZSRR

Spotkanie on-line z Jackiem Podsiadłą

9 grudnia 2020, godz. 18:00

 

Facebook MBP w Opolu

Związek Radziecki był tworem przerażającym. Jednak to, co po nim zostało, co się pamięta, to przede wszystkim komizm. Zapraszam na spotkanie z detektywem literackim, który 9 grudnia o godz. 18.00 ruszy tropem ZSRR. Spróbujemy wyśledzić, co postsowieckiego przetrwało w dzisiejszej Rosji. A może i w naszej rzeczywistości znajdzie się coś poradzieckiego? Żeby obcować z homo sovieticusem bez konieczności odwiedzania Rosji, posłuchamy całkiem świeżych audiobooków, poczytamy książek... Zajrzymy do starej prasy, nie wyłączając „Kobiety Radzieckiej”. Spróbuję napisać wiersz o Stalinie, choć nie obiecuję, że mi się uda. Czy będzie bardziej strasznie, czy śmiesznie, tego nie wie nikt. W związku z trwającą pandemią uczestnicy spotkania wyjątkowo mają prawo mieć przy sobie sierpy i młoty.                                                                                                 

– Jacek Podsiadł

Jacek Podsiadło (ur. 1964) – poeta, prozaik, tłumacz, felietonista. Jest laureatem licznych nagród literackich, m.in. Nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Kościelskich (1998), Nagrody Czesława Miłosza (2000), Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2015) oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015) za całokształt twórczości.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.