Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

O szkole \ Biblioteka


Miejska Biblioteka Publiczna w ramach projektu WPADNIJ W BIBLIOSIEĆ zaprasza na spotkanie on-line

Szanowni Państwo,

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach projektu WPADNIJ W BIBLIOSIEĆ zaprasza na spotkanie on-line z Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi   Fakty, nie mity – jak nie dać się nabrać na fake newsy, również w kontekście koronawirusa? w dniu 23 czerwca 2020, godz. 19:00, Facebook MBP.


Spotkanie z autorami książki Fakt, nie mit Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, którzy prowadzą najpopularniejszego polskiego bloga popularnonaukowego Crazy Nauka. Pokażą, jak rozbrajać fałszywe informacje i rozkładać je na czynniki pierwsze. Wiedzę tę będziecie mogli wykorzystać przy weryfikacji każdego typu fake newsów, nie tylko tych związanych z nauką.

 

Małżeństwo Stanisławskich popularyzuje naukę od ponad dwudziestu lat publikując w różnych mediach. Najpierw pisali na łamach „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej” oraz „Przekroju”. Potem zapragnęli działać na własny rachunek i tak od 2012 roku tworzą fanpage i bloga Crazy Nauka. O świecie nauki piszą zrozumiale i rzetelnie – weryfikacja faktów to ich mała obsesja. Niemal codziennie piszą o tym, co się akurat w nauce dzieje i co ich w niej kręci. I chyba dzięki temu Crazy Nauka stała się największym blogiem popularnonaukowym w Polsce. Stanisławskich można też usłyszeć w ich cotygodniowej audycji „Homo Science” w radiu TOK FM oraz w trakcie prowadzonych przez nich szkoleń i warsztatów. W końcu zapragnęli napisać książkę o swojej pasji.

Zapraszamy!

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.