Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Rodzic \ Programy stypendialne


Cambridge cLASs

„Cambridge cLASs” to konkurs stypendialny kierowany do uczniów I klas polskich liceów trzyletnich. Każdego roku dwójka laureatów otrzymuje stypendia ufundowane przez Leysin American School (LAS) w Szwajcarii, które pokrywają koszty dwuletniego cyklu nauki, zakwaterowania i wyżywienia w LAS. Stypendyści kończą szkołę średnią, zdając maturę międzynarodową IB (International Baccalaureate), która ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia nauki na najlepszych uczelniach na świecie. Laureat trzeciej nagrody zostaje zaproszony do udziału w LAS summer edge, trzytygodniowym programie szkoły letniej w Szwajcarii.

Organizatorem konkursu jest Cambridge University PolishSociety (CU PolSoc).
Kto może wziąć udział w konkursie?

Szukamy osób ambitnych, silnie zmotywowanych oraz posiadających potencjał, by po dwóch latach w LAS odnieść sukces na najbardziej prestiżowych uczelniach na świecie.

Minimalne wymagania umożliwiające aplikację:
– uczeń lub uczennica I klasy liceum trzyletniego w Polsce;
– średnia ocen na świadectwie gimnazjalnym min. 4,7;
– średni wynik co najmniej 75% z każdej z trzech części egzaminu gimnazjalnego (1. język polski i nauki humanistyczne, 2. matematyka i nauki przyrodnicze, 3. język nowożytny);
– bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
– udokumentowane osiągnięcia naukowe, szerokie zainteresowania oraz aktywność pozaszkolna.

Proces aplikacyjny

Etap I: Aplikacja online. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada 2019 r. do godz. 23:59 (czasu polskiego). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj. Do udziału w kolejnym etapie zaprosimy około 20 osób, które automatycznie zostaną finalistami konkursu.

Etap II: Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna z członkami CU PolSoc. Rozmowy odbędą się  14 grudnia 2019 r. w godzinach przedpołudniowych w Warszawie. Na ich podstawie komisja wybierze 5 lub 6 uczniów, którzy zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu.

Etap III: Druga rozmowa kwalifikacyjna z reprezentantami LAS. Rozmowy odbędą się 14 grudnia 2019 r. po południu w Warszawie.
Oficjalna ceremonia zakończenia konkursu oraz ogłoszenie wyników odbędzie się w Warszawie tego samego dnia.

Nagrody
Laureaci nagrody głównej:
•    Pełne stypendium w Leysin American School na lata szkolne 2020-22 (program IB).
•    Program mentoringowy obejmujący pomoc przy aplikacji na prestiżowe studia na najlepszych uczelniach świata przeprowadzony przez członków CU PolSoc.
•    Dwudniowa wycieczka do Cambridge (kwiecień lub maj 2020).
Laureat trzeciego miejsca:
•    Udział w 3-tygodniowym programie szkoły letniej LAS summer edge w wakacje 2020.
Finaliści:
•    Upominki przygotowane przez Leysin American School.
Wszyscy Finaliści konkursu „Cambridge cLASs” otrzymają również pamiątkowe certyfikaty.

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.