Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Uczeń \ Konkursy


Finał 42. Olimpiady Języka Niemieckiego
W dniach 29.-31.03.2019 r. odbył się w Poznaniu finał 42. Olimpiady Języka Niemieckiego, w którym finalistami zostali Marcel Quaschniok-Quade z kl. 2 C i Max Kaluza z kl 2 E, który już po raz drugi zdobył ten tytuł. Ogromne gratulacje dla obu chłopców i nauczycielki Maxa, p. Elizy Dudy.
 
Należy dodać, że Marcel przygotowywał się sam na wszystkich etapach olimpiady! Brawo!
Korzystając z tej możliwości pragniemy przekazać ogromne podziękowania dla obchodzącego setny jubileusz swego istnienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz WSJO im. B. Lindego w Poznaniu za godną podziwu oprawę każdej Olimpiady Języka
 
Niemieckiego, która przyciąga tysiące uczestników z całej Polski. Uroczystość wręczenia nagród, jak i wszystkie etapy olimpiady, są przygotowywane zawsze z wielką starannością i dbałością o wszystkich uczestników, i daje poczucie finalistom, że wszyscy są wygrani - jak mawia wieloletni przewodniczący Komitetu Głównego OJN, pan profesor Piotr Jankowiak. 
 
Coroczna obecność wielu znanych osobistości, instytucji i sponsorów, wśród których są: rektor WSJO w Poznaniu prof. Hubert Orłowski, Konsul Generalny Ambasady Niemiec p. Hans Jörg Neumann z Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu , przedstawiciele ambasady Szwajcarii, Instytutu Goethego, Fundacji im. Humboldta, Akademia Baltica w Lubece, Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie n. O. oraz liczni wybitni pracownicy naukowi UAM i innych instytucji, nadaje wysokiej rangi zarówno konkursowi, jak i zdobytym przez młodzież laurom. 
 
Pragniemy podkreślić ogromną przyjemność uczestniczenia w tak podniosłej uroczystości, na której oprawę i przemiłą atmosferę pracuje sztab ludzi z pasją. Organizatorzy dokładają co roku wszelkich starań, by efekt długich miesięcy, a nawet lat pracy uczestników, był dla nich niezapomnianym przeżyciem, a przy tym otwierającym szerokie możliwości na przyszłość, zarówno edukacyjne jak i zawodowe. 
 
Język niemiecki nadaje ton na rynkach pracy i jest ogromnym atutem dla osób nim władających, zaś Niemcy są bardzo ważnym partnerem gospodarczym i w wymianie akademickiej z Polską, co sprawia, że nauka tego języka ma ogromny sens praktyczny, ale jest także piękną pasją. Zaświadczają o tym liczni laureaci i finaliści OJN spośród naszych uczniów, co roku zdobywający te zaszczytne tytuły.
 
Tegoroczny finał był szczególny nie tylko ze względu na 50-lecie Instytutu Germanistyki i 100-lecie Uniwersytetu, lecz także przez to, iż pani Maria Łapacz, wielokrotny nauczyciel-opiekun naszych olimpijczyków, otrzymała dziś tytuł honorowego członka Komitetu Głównego Olimpiady Języka Niemieckiego.
 
Zatem jeszcze raz gratulujemy sukcesu naszym finalistom i p. profesor Łapacz, i zachęcamy do udziału w OJN, lub choćby pilnej i owocnej nauki tego pięknego języka :) 
 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.