Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Uczeń \ Konkursy


Aleksandra Koteluk z kl.3e III LO w Opolu zwyciężyła w konkursie krasomówczym

W dn.28.02.2020 r. w MBP w Opolu odbyły się eliminacje regionalne XXII Ogólnopolskiego Konkursu im.Wojciecha Korfantego.

Konkurs jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.
Zadaniem uczestników jest wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu:

„Czasy walki o wolność Ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?”
Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Koteluk uczennica klasy 3e lekarskiej, która zachwyciła jury porywającym wystąpieniem, niezwykle bogatym w dojrzałe sądy i przemyślenia, piękny język i sposób wypowiedzi właściwy wielkim recytatorom.
Ola pokonała pozostałych 12 uczestników, ale zdobyła również inną, sympatyczną nagrodę, a mianowicie Nagrodę Publiczności.
Ola będzie reprezentować nasz region w piątek 6 marca w Katowicach na Ogólnopolskim Finale Konkursu, który odbędzie się w ślicznej sali obrad Sejmiku Śląskiego. Wtedy to nasza uczennica zaprezentuje się przed dużą publicznością. Opiekunką uczennicy jest Anna Szczęsna-Domagała

Trzymamy zatem kciuki, serdecznie gratulujemy i życzymy Oli wielu sukcesów!
 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.