Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Uwaga!!! - Uroczystość ślubowania klas pierwszych gimnazjum i liceum

 

 Uroczystość ślubowania w oczach gimnazjalistów.

29 września br. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych PG nr 9 im. Marii Skłodoskiej-Curie. Uroczystość poprowadzona przez uczniów klasy II ga: Weronikę Liskowską i Łukasza Chmielewskiego,  rozpoczęła się przemową p.dyrektor Joanny Raźniewskiej, po czym pierwszoklasiści wspólnie wygłosili tekst ślubowania. Ciekawym punktem była część artystyczna. Przybyli uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele usłyszeli dwie piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego pod opieką p. Ślepeckiej i kolejne dwie piosenki tym razem przygotowane przez ich o rok starsze koleżanki i kolegów: Bognę Matuszewską, Aleksandrę Kozołub i Weronikę Liskowską, oraz Miłosza  Paleja wraz z Kubą Chuchmaczem. Na koniec grupa teatralna „Nie ma sensu” przedstawiła sztukę pt. „Pieniądze to (nie) wszystko” przygotowaną na podstawie książki „Skąpiec” autorstwa Moliera.

Uroczystość ślubowania w oczach licealistów.

"Dnia 29 Września 2008 - w poniedziałek na naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych liceum. Uroczyste "ślubujemy" z ust uczniów czterech klas o różnych profilach wybrzmiało przy sztandarze szkoły w auli po godzinie 14:30. Pani Dyrektor Joanna Raźniewska dzieliła się z nami swoimi refleksjami i dobrym słowem. Całej uroczystości towarzyszyły humorystyczne wstawki w postaci skeczy z cyklu "Kuchni Pełnej Niespodzianek" w wykonaniu uczniów liceum (Wojciecha Antkowiaka i Andrzeja Hałka) oraz występ muzyczny (Ola Gergelewicz, Wojciech Matkowski i Marcin Pośpiech). Obecnym rodzicom i pedagogom dziękujemy, a nowym uczniom życzymy dobrego czasu spędzonego w LO III!"

 


ŚLUBOWANIE

 

MY, UCZENNICE I UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH

PUBLICZNEGO GIMNAZJUM
 Nr 9 Z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Marii Skłodowskiej-Curie W OPOLU
 

PUBLICZNEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
 Nr III Z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Marii Skłodowskiej-Curie W OPOLU


ŚWIADOMI POWAGI CHWILI- STAJEMY PRZED SZTANDAREM I UROCZYŚCIE 


ŚLUBUJEMY:

STRZEC  HONORU SZKOŁY, STAĆ SIĘ GODNYMI JEJ SZCZYTNYCH TRADYCJI, KSZTAŁTOWAĆ UMYSŁY I CHARAKTERY TAK, ABY W PRZYSZŁOŚCI MOGŁA BYĆ Z NAS DUMNA UROCZYŚCIE  -

ŚLUBUJEMY

PAMIĘTAJĄC SZLACHETNĄ POSTAĆ  Marii Skłodowskiej – Curie  - WIELKIEJ POLKI, ODDANEJ BEZRGANICZNIE NAUCE UROCZYŚCIE
 
ŚLUBUJEMY

STAWIAĆ DOBRO NARODU PONAD WŁASNE , ROZWIJAĆ W SOBIE POSTAWĘ OBYWATELSKĄ
BYĆ WIERNYM IDEAŁOM HUMANIZMU UROCZYŚCIE –

ŚLUBUJEMY

PAMIĘTAJĄC   O TYM, ŻE NA NASZĄ NAUKĘ  I WYCHOWANIE  SKŁADA SIĘ TRUD  NAUCZYCIELI I RODZICÓW UROCZYŚCIE  -

ŚLUBUJEMY

NIE ZAWIEŚĆ POKŁADANEGO W NAS ZAUFANIA
PRACOWAĆ ODPOWIEDZIALNIE I TWÓRCZO  UROCZYŚCIE 

ŚLUBUJEMY

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.