Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Kabaret 2009
Zrób kabaret 2009 czyli V Wojewódzki Przegląd Twórczości Kabaretowej Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Odbył się 20 marca 2009r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opolu
 
Tradycyjnie pierwszego dnia wiosny – 20 marca 2009 - odbył się w naszej szkole Kabareton - już piąty raz z zaproszonymi do konkursowego przeglądu zespołami ze szkół województwa opolskiego. W tym roku były to szkoły z Opola, Olesna i Brzegu.
Imprezę poprowadzili brawurowo Anna Pluta i Łukasz Andruchów.
Jury pod przewodnictwem pana Jana Minknera, z uczestnictwem pani Patrycji Drobot, szefa Działu Produkcji i Kreacji Radio Opole, wybrało zwycięzców, cała sala bawiła się świetnie, zwłaszcza podczas występu Gwiazdy kabaretonu - w tym roku spotkanie uświetnił swoimi występami laureat eliminacji opolskich na festiwal studencki – zespół Dabs.
wyniki konkursu:
  • W kategorii kabaretu odtwórczego: 1. miejsce ( Grand Prix) – „Pit Stp Roberta Kubicy” – Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu, I LO im. Lotników Polskich w Oleśnie, 2. miejsce - „Sejm” - PLO nr III im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, 3. miejsce – „Sąd” - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Oleśnie, Wyróżnienie – J. Tuwim; „w sądzie”, „kłótnia z żoną” - PLO nr V
  • W kategorii kabaretu autorskiego - zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu za skecz „Familiada – po naszymu”.
  • W kategorii solistów - monodram kabaretowy – z bardzo wysokim poziomem występów – nagrodzeni zostali : 1. miejsce – Łukasz Sowada, ZSE Opole, 2. miejsce – Rafał Worobiec, I LO im. Chrobrego w Brzegu.
 

Ponadto zwycięzcy zostali zaproszeni do dokonania nagrań i występu w Radio Opole oraz do udziału w warsztatach kabaretowych prowadzonych przez p. Jana Minknera.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.