Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Wykład "A jak arbiter"

Uczniowie klasy 2a w dniu 25.04.2023 r. wzięli udział w wykładzie "A jak arbiter" organizowanym przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Spotkanie poświęcone było jednej z alternatywnych metod rozwiązywania sporów jaką jest arbitraż. Omówione zostało w jaki sposób przeprowadzany jest arbitraż, jakie zasady w nim obowiązują i czym różni się od postępowania sądowego oraz jak można zostać arbitrem.

Wykład poprowadził dr Piotr Łebek - radca prawny z Kancelaria Radców Prawnych Hryniów, Łebek i Wspólnicy, arbiter w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przy PKOL, członek Panelu II instancji przy POLADA, wiceprzewodniczący Sądu Polubownego ds. piłki ręcznej przy ZPRP, Komisarz PGNiG Superligi w piłce ręcznej mężczyzn i kobiet, wieloletni wykładowca Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego oraz uczestnik prac legislacyjnych związanych z rozwojem prawa sportowego w Polsce (m.in. ustawa o sporcie, ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych).  

Op.Kinga Jerczyńska-Sałata

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.