Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Ankieta dla młodzieży w ramach wyborów do Parlamentu Europejskiego

Miasto Opole przystąpiło do programu UNICEF Miasto Przyjazne Dzieciom. Program Miasto Przyjazne Dzieciom to międzynarodowa inicjatywa UNICEF, istniejąca od 1996 r. Jej celem jest wsparcie miast w zapewnieniu odpowiedniej jakości dóbr i usług dla dzieci i młodzieży oraz praktyczna realizacja zapisów Konwencji o prawach dziecka. Opole dba o potrzeby najmłodszych mieszkańców, podejmuje od lat wiele starań, aby zapewnić im jak najlepsze warunki do życia, w tym odpowiednią jakość usług w zakresie kształcenia, wychowania i opieki. 

Obecnie swoim zasięgiem obejmuje 40 państw na całym świecie. W programie uczestniczy ponad 4 000 miast na całym świecie, m.in.: Paryż, Lyon, Cannes, Poczdam, Kolonia, Aberdeen, Londyn, Newcastle, Quebec, Baden, Bern.

W Polsce w programie uczestniczy 9 miast: Gdynia, Sopot, Kraków, Poznań, Toruń, Konin, Grodzisk Mazowiecki, Lubliniec i Opole.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego zaproponowano ankietę skierowaną do dzieci i młodzieży - badanie prowadzone jest przez UNICEF wspólnie z wiodącymi organizacjami działającymi na całym świecie i ma na celu zebranie opinii młodych w zakresie klimatu, zdrowia psychicznego czy edukacji.

 

Pod adresem  https://childfriendlygovernance.org/europe-kids-want znajduje się ankieta, która została opracowana we współpracy z dziećmi i dotyczy najważniejszych tematów. Udział w badaniu jest dobrowolny i całkowicie anonimowy. Ankieta jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat i dostępna jest w różnych wersjach językowych. Wchodząc na podaną stronę, możesz wybrać ankietę w języku polskim. Zapoznaj się z opisem i instrukcją badania, która jest dostępna na stronie. Jeśli nie masz jeszcze ukończonych 16 lat, zanim wypełnisz ankietę, poproś o zgodę rodzica lub dorosłego opiekuna. Kwestionariusz będzie dostępny online do 15 stycznia. Opracowane wyniki badania posłużą do przygotowania raportu, który zostanie zaprezentowany przez młodych ludzi przedstawicielom Unii w 2024r.

Ankieta będzie aktywna do dnia 15 stycznia 2024 roku.

Dzieci i młodzież z całej Europy mają szansę wyrazić swoje zdanie i pomóc tworzyć przyjazną dzieciom wspólnotę. Głos młodych ludzi z Polski nie może zostać pominięty w tym procesie!

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.