Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży 2024–2026 „Młodzież lokalnie: genialnie!”

Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży 2024–2026 „Młodzież lokalnie: genialnie!”

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza młodych ludzi do zgłaszania swoich projektów w konkursie o kolejną Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży. „Młodzież lokalnie: genialnie” to motto VIII edycji Nagrody Młodzieży w latach 2024–2026.

Konkurs jest skierowany do osób między 15 a 26 rokiem życia z Polski i z Niemiec (oraz ewentualnego trzeciego kraju).

Tym razem celem jest, aby młodzi ludzie samodzielnie opracowali, zaplanowali i zrealizowali swoje pomysły na projekty od A do Z.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2024 r.

Tematem przewodnim VIII edycji konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2024-2026 „Młodzież lokalnie: genialnie” jest wolontariackie zaangażowanie młodzieży na rzecz społeczności lokalnej i zmiana jej otoczenia na lepsze.

To młodzi ludzie zainicjują i zorganizują projekt. Osoby dorosłe mogą ich wspierać, jednak to młodzież zadecyduje o obszarze, temacie i formie polsko-niemieckiego spotkania.

W przypadku trudności ze znalezieniem partnera do projektu, PNWM przygotowała specjalnie dla uczestniczek i uczestników konkursu tablicę ogłoszeń. https://padlet.com/dpjwpnwm/polsko-niemiecka-tablica-og-osze-deutsch-polnische-infotafel-azivxwg2hpu4tzo7

Ponadto PNWM zaprasza też na konsultacje online https://www.pnwmonline.org/konsultacje-polsko-niemiecka-nagroda-mlodziezy „Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży 2024–2026. Wszystko, o co chcecie zapytać”, które odbędą się 29 maja 2024 roku o godzinie 16:00.

Termin wypełnienia formularza zgłoszeniowego https://wiki.dpjw.org/webform7/de/node/501 najpóźniej do 15 września 2024 roku.

Jedno partnerstwo wypełnia jeden formularz (w języku polskim bądź niemieckim).

Kolejność partnerów nie ma znaczenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora. https://pnwm.org/pnwm/nagroda-mlodziezy/

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.