Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Collegium Invisibile – Stowarzyszenie Naukowe

Drodzy uczniowie!

Zwracamy się do Was w imieniu społeczności Collegium Invisibile – Stowarzyszenia Naukowego, wspierającego rozwój najzdolniejszych polskich studentów i studentek. Nasza działalność nawiązuje do średniowiecznych korzeni edukacji uniwersyteckiej.

Członkami naszego Stowarzyszenia są studenci i tutorzy – ich opiekunowie naukowi, wybitni europejscy naukowcy. Poza Programem Tutorialnym, dzięki któremu na drodze indywidualnej współpracy mistrza i ucznia młodzi adepci nauki rozwijają swoje zainteresowania i podejmują samodzielne badania, Collegium angażuje również swoich studentów w pomoc utalentowanej młodzieży.

Jedną z form naszej działalności na tym polu jest Wioska Olimpijska – obóz naukowy skierowany do zwycięzców i zwyciężczyń olimpiad przedmiotowych, w trakcie, którego Collegianci prowadzą autorskie zajęcia i wprowadzają młodszych koleżanek i kolegów, stojących u progu studiów, w świat akademicki. Doświadczenie poprzednich edycji pokazało, że jest to projekt o dużej wadze. Jego potencjał tkwi w możliwości inwestowania w szczególnie uzdolnionych uczniów i uczennic szkół średnich, pozbawionych często możliwości żywego kontaktu ze światem nauki.

Szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji i przebiegu obozu znajdują się pod linkiem:

 

https://www.ci.edu.pl/wioska-olimpijska/

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.