Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Jak bezpiecznie pracować na wakacjach

W dniu 19.06.2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu odbyło się spotkanie z uczniami pt. "Jak bezpiecznie pracować na wakacjach".

Spotkanie miało na celu przede wszystkim upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy o zjawisku handlu ludźmi i uczulenie ich na zagrożenia związane z tym procederem, z którymi mogą spotkać się podczas przerwy wakacyjnej. Spotkanie prowadziła Pani Katarzyna Szott, specjalista w Wydziale Organizacji i Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli Kuratorium Oświaty w Opolu, będąca także przedstawicielem Kuratorium w Wojewódzkim Zespole ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi działającym przy Wojewodzie Opolskim, jak również absolwentem naszej "Trójki".

Gościem specjalnym spotkania była Pani Joanna Garnier - Wiceprezeska Fundacji Przeciw Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu "La Strada", z którą zorganizowaliśmy wideokonferencję.

Uczestnikami spotkania byli także zainteresowani uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół - Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr VIII w Opolu oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr V w Opolu.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.