Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Uczeń \ Sukcesy


Troje z Trójki = trzech laureatów

Reprezentujący nasz region uczniowie PLO nr III w Opolu:

Julia Cebula, Michał Łazarczyk oraz Kacper Lubiewski   zdobyli w dwustopniowym finale prestiżowe tytuły LAUREATA,    a ponadto w skali kraju uzyskali bardzo wysokie lokaty: Michał, uczeń klasy III   humanistycznej – drugie miejsce w Polsce, najmłodszy w zespole Kacper - 12. a Julia, tegoroczna   maturzystka klasy humanistycznej – 14. Wspaniale wyniki!!!

Nauczycielem wiedzy o społeczeństwie całej trójki jest mgr Maciej Skoczylas.

Jak napisał Kacper: "Po pół roku przygotowań i lektur, wziąłem udział w etapie ustnym finału Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Choć startowałem z myślą raczej   sprawdzenia swojej wiedzy, konkurs kończę z tytułem laureata i zwolnieniem z matury z wiedzy o społeczeństwie. Sama olimpiada nie należała do najłatwiejszych - napisałem dwie prace, dwukrotnie odpowiadałem ustnie na pytania, poczynając od   klubów   parlamentarnych w Polsce i sytuacji uchodźców, a na Narodowym Banku Polskim kończąc".

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.