Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Rodzic \ Programy stypendialne


10 lat drogi na Harvard

Dla kogo jest ten konkurs?
http://droganaharvard.pl/

Celem konkursu jest promowanie studiowania na najlepszych uczelniach na świecie. Wyłaniamy osoby, które według nas mają największe szanse dostać się na jeden z nich. Aby to sprawdzić, poprosimy Cię o wykonanie dwóch zadań oraz chcielibyśmy usłyszeć o Twoich dotychczasowych osiągnięciach.

Oczywiście inaczej będziemy patrzeć na życiorys ucznia z VII klasy, inaczej na résumé doktoranta. Jeśli jesteś licealistą, nie będziemy wymagać od Ciebie szeregu publikacji naukowych. Jeśli jednak jesteś doktorantem lub pracujesz, samo zwycięstwo w olimpiadzie przedmiotowej w liceum może nie wystarczyć, by się wyróżnić.

Niezależnie od tego, kim jesteś, będziemy wysoko cenić znakomite wyniki w nauce i konkursach wiedzy, pasję, doświadczenia i osiągnięcia przywódcze, aktywność społeczną oraz umiejętność wyjścia poza obszar własnej specjalizacji.

Ważna jest również dobra znajomość angielskiego - aby dostać się na uczelnie, będziesz musiał zdać egzamin językowy (najprawdopodobniej TOEFL).


Jak wyglądają zadania do wykonania?

1.    Zadanie pierwsze polega na napisaniu eseju (maksymalnie do 300 słów) w temacie:
Assumeyouhave a chance to inviteany Harvard Graduateorany of the Harvard past orcurrentprofessor for a 30 minutesprivate lunch. Who and whyyouwouldchoose to invite, and whatwould be three (3) keyquestionsyouwouldaskthem?

Psss. Czy jest na świecie osoba, która nie chciałaby zjeść lunchu z Billem Gate'sem lub Natalie Portman? My na pewno byśmy chcieli, lecz w aplikacji konkursowej liczymy na Twoją oryginalność :).

2.    Zadanie drugie polega na napisaniu eseju (maksymalnie do 300 słów) lub nagraniu filmu (maksymalnie 120 sekund) i zamieszczeniu go na portalu YouTube. Temat to:     Tell us the most importantthingaboutyourself.
Ważne wskazówki

Zgłoszenie wypełnij w języku angielskim, w końcu to Harvard :). Wyjątkiem jest sekcja Personal Data &Interest, gdzie (ze względu na wymogi polskiego prawa) pytania i odpowiedzi zapisujemy po polsku.

Nie odpowiadaj na pytania tekstami dłuższymi niż 1500 znaków. Nie nadużywaj wykrzykników ani CAPS LOCKa. Używaj znaków interpunkcyjnych. Pamiętaj, że od poprawności i wyglądu Twojej wypowiedzi zależy ocena zgłoszenia.

Osoby oceniające uczestników konkursu NIE będą miały wglądu w dane osobowe (zostają zanimizowane przez system) do momentu wyłonienia finałowej 30. W związku z tym NIE używaj swoich danych w treści wolnych wypowiedzi, a w szczególności w eseju.

WAŻNE: Możesz wchodzić do aplikacji i przeglądać pytania dowolną liczbę razy. Dopiero wypełnienie i kliknięcie “Wyślij” oznacza zgłoszenie. Aplikacja wypełniona do połowy lub bez pól obowiązkowych NIE zostanie zachowana — przygotuj sobie więc odpowiedzi wcześniej.

Nie odkładaj wypełniania formularza na ostatnią chwilę. System zostanie zamknięty automatycznie, zgodnie z podanymi datami przyjmowania zgłoszeń — i nie będzie już opcji aplikowania.

Przygotowując się do udziału w konkursie pamiętaj o robieniu kopii zapasowych wszystkich swoich prac.

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.